• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
jekasus - майстор
В Ютуба плащат, още някъде също - отивай там.
petia8804 - помощник
Здравейте,
Имам проблем с банята. Наясно съм,че всеки случай е индивидуален,но може някой да се е сблъсквал със същия проблем. В банята,стената с тръбите и шкафа с мивката е уж ок,но до нея е спалнята(една стена баня и спалня) изби влага и се появи една линия по тъмна ( на 40см от пода)и латекса набъбна.Мислихме, че има теч.Разкрихме тръбите в банята,но не открихме нищо.Ням теч при колената,надки и т.н. Под напрежение са два дни,не се вижда да "сълзи".При къртене отквийме до тухла и видяхме,че е влжна а няма теч.Разбихме в спалнята,ясно и там тухлата влажна.Махнахме лайсната на ламината и там влага.Като че ли идва отдолу .Няма как понеже е вътрешна стена.Чета във форума и често се случва да има влага от фуга,но може ли да евлажно чак толкова от една фуга.Банята е на 1 година и е фугирана с церезит(уж качествено)
С къртенето спряхме до пода.Взех влагоабсорбатор и мисля да включа за два,три дни колкото да поеме влагата и поне да разберем теч ли е или от мокренето на банята(фуга).Има надка на водата под подовите плочки и ме притеснява дали може би е от там.Ще изчакам да видим с влагоабсорбатора влажността, но ако продължи да тече би трябвало да мокри.ВиК нямали апаратура за малък теч.Някой със съвет какво може да е? :?

Прикачен файл

IMG_20190804_142850.jpg

Прикачен файл

IMG_20190804_142645.jpg
dikata1975 - специалист
Не изключвайте и мръсната вода.Вече е разкрито проверете и отходната тръба,ако проблема е в нея ще се появи само при ползване.
petia8804 - помощник
нед авг 04, 2019 5:35 pmdikata1975 написа:
Не изключвайте и мръсната вода.Вече е разкрито проверете и отходната тръба,ако проблема е в нея ще се появи само при ползване.
Ще проверим и нея.Идета ми е с влагоабсорбатора да изтегля влагата и да видя,че не е от студената вода.Да остане идеята за мръсната вода и теч от фуга.Нкрая ще разбием цялата баня..... [-( Блгодаря!
Lutchezar - майстор
Ако добре съм разбрал има "снадка на водата под подовите плочки", т. е. сте удължавали или разклонявали тръба в пода на банята?
petia8804 - помощник
нед авг 04, 2019 6:23 pmLutchezar написа:
Ако добре съм разбрал има "снадка на водата под подовите плочки", т. е. сте удължавали или разклонявали тръба в пода на банята?
Да,водата се спуска до пода и завива на ляво.част от нея се вижда на снимката.все още не сме разбили подовата плочка да видим и това.....
Lutchezar - майстор
Отдолу, под вас, какви помещения има? Може ли да се види къде има теч?
petia8804 - помощник
пон авг 05, 2019 7:26 amLutchezar написа:
Отдолу, под вас, какви помещения има? Може ли да се види къде има теч?
Къща,под банята няма маза.
muhala - майстор
Аз потвърждавам от опит, че една фуга може да направи подобна беля.
Хидроизолация имате ли ?
petia8804 - помощник
пон авг 05, 2019 10:22 ammuhala написа:
Аз потвърждавам от опит, че една фуга може да направи подобна беля.
Хидроизолация имате ли ?
Не съм сигурна вече какво има.....
Т.е. при вас от фуга е избило влага? Фуга на под или стена? виждам дупка на фуга под прага на вратата,бутнах леко и се сцепи около 3-4см.влезе навътре фугата.може и от там да тече...знам ли.Банят не е голяма и водата е навсякъде ,нямаме отделно за душ и т.н.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Откриване на неоткриваем теч в банята" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: