Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
film - специалист
Здравейте, от снощи започва да капе вода от извода за студена вода, където е гайката. Какъв може да е проблема и дали трябва да се затегне или да се намотаят калчища?
Последна промяна от film на пет яну 10, 2020 3:32 am, променено общо 3 пъти.
Hoвoceлckи - майстор
Батерията дали е получила някакъв удар? Пробвай с натягане на гайката. Има вероятност и уплътнението да е дефектирало, макар че е малко вероятно.
Кълчища там не участват. Все пак сигурен ли си, че прокапването е от гайката? Да не е подлизване от "еса"? Забърши с парцал и се вгледай внимателно от къде се появява капката.
EDI - майстор
Ако е от гайката, сменяй уплътнение, понякога при пренатягане при монтаж, от натиска с времето се срязват от ексцентрика.
film - специалист
Разгледах доколкото мога отвора в стената и е сух. Не съм сигурен откъде точно идва, но прокапва през гайката. Не е имало удари по батерията, но към две седмици не беше пускана водата. Ако това има значение. Ако завъртя батерията на другата страна капе по малко
ср яну 08, 2020 8:37 amEDI написа:
Ако е от гайката, сменяй уплътнение, понякога при пренатягане при монтаж, от натиска с времето се срязват от ексцентрика.
Колко пари би струвало това с труда
zz_stefanov - майстор
При сегашните тънкостенни ексцентрици пренатягането обикновено води до срязване на уплътнението.
Разкачи батерията, купи си нови уплътнения (желателно зелен клингерит, а не гума). Преди това разгледай старите да видиш кое ги е срязало, може да се наложи някое ръбче леко да се заобли с пиличката за нокти :)
kozl - майстор
ср яну 08, 2020 8:54 amfilm написа:
Разгледах доколкото мога отвора в стената и е сух. Не съм сигурен откъде точно идва, но прокапва през гайката. Не е имало удари по батерията, но към две седмици не беше пускана водата. Ако това има значение. Ако завъртя батерията на другата страна капе по малко
ср яну 08, 2020 8:37 amEDI написа:
Ако е от гайката, сменяй уплътнение, понякога при пренатягане при монтаж, от натиска с времето се срязват от ексцентрика.
Колко пари би струвало това с труда
При мен се повреди смесител на Видима в гаранция. Ремонта смешен и абсурден, не че аз не мога да го извърша, но нели е в гаранция. И така де попитах колко ще струва - само за идването в рамките на околовръстното на Софето от 30 лв. и нагоре.
И аз да съм и аз ще поискам. То в този градсни трафик на задръстване, придвижването бавно, а времете си тече и парите също.
Със стягане, ако уплътнението е е клингеритово има голем процент да стане и да спре да капе. Ако уплътнението е пластмасово или гумено изхода може и да е по-значителен като теч :?
film - специалист
Благодаря ви за съветите. Тъй като аз не мога да се справя, ще извикам техник. Ако във форума има някой от западната част на софия, може да ми пише
Hoвoceлckи - майстор
Като свалиш батерията наложи някаква летва (нивелир) челно на двата "еса" и огледай добре за просвет.
Прикачен файл:
ексцентрици.jpg
ексцентрици.jpg (52.37 KиБ) Видяна 1931 пъти

Във вертикална посока също трабва да са в една равнина (успоредни или с еднакъв ъгъл спрямо стената). Би могъл да провериш до колко колената, в които са завити ексцентриците са добре насочени, като на мястото на есовете завиеш парчета тръбички (примерно с дължина 30-40см). Ако не сочат успоредно може с леко разчукване на мазилката около коленанта и известно натискане в противовес, да пробваш да ги коригираш. Ако не става - с флекс се докарва една равнина на челата на есовете (до колкото е възможно) и нови гумички. Слагал съм и по-дебели ръчно изрязани.
film - специалист
Благодаря, Новоселски, и това ще се провери
chapara - майстор
Работата е тегава, да нямате воден режим, а и от кога е монтирана батерията , та чак сега протече?

Тема "Капе от извода за вода в банята" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: