• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Evgeni30 - специалист
Здравейте,

престои ми да правя ВиК, с полипропиленови тръби в стара баня, класически двустаен, ще използвам старите канали за ВиК, с нови водомери и ВиК инсталация до кухнята.

Вече имам една оферта. Може ли да ми напишете като материали и труд колко струва това. Преди съм правил подобно и понеже първият ми майстор излезе несериозен и не довърши всичко, тогава ми излезе към 600 лв с материалите, пак за двустаен през 2008 г.

Канали за мръсната вода няма да подменям, тъй като са здрави.

Сега как вървят цените? Приемам оферти от майстори на лично.

Поздрави
jekasus - майстор
А колко офертата? и какви материали влизат в нея?
Evgeni30 - специалист
jekasus написа:
А колко офертата? и какви материали влизат в нея?

Нека майсторите кажат колко струва като материали и труд с полипропиленови тръби?

Тази оферта, която имам, е с време за изпълнение 1 ден. Няма да се правят тръби за мръсната вода и за мръсната вода на пералнята, което би трябвало да намали от цената.
рашкета - специалист
300лв. с материалите и водомер.Не включва къртене и замазване на тръбите.
Pooh - майстор
рашкета написа:
300лв. с материалите и водомер.Не включва къртене и замазване на тръбите.
Вярно, че въпросът е идиотски, но и ти се изхвърли като ... Без схема, без метраж, без даже бройка на батериите и местоположение на изводите ... :?
Evgeni30 - специалист
Офертата, която имам, е за 2 батерии в банята, моноблок, 2 водомера нови, (без кранове, защото има), в кухнята има 1 батерия, те ще разкъртят старата инсталация и ще вкопаят всичко. Цената им е доста над 300 лв с включени материали.

Не мога да нарисувам схема, от банята тръбите минават през коридорче 3 м. и отиват в кухнята. Блокът е ЕПК (т.е. тухлени стени).
Дават гаранция.
Pooh - майстор
Evgeni30 написа:
Офертата, която имам, е за 2 батерии в банята, моноблок, 2 водомера нови, (без кранове, защото има), в кухнята има 1 батерия, те ще разкъртят старата инсталация и ще вкопаят всичко. Цената им е доста над 300 лв с включени материали.

Не мога да нарисувам схема, от банята тръбите минават през коридорче 3 м. и отиват в кухнята. Блокът е ЕПК (т.е. тухлени стени).
Дават гаранция.
Честно, ти пишещите във Форума за какви точно ги имаш?
Не можеш да НАДРАСКАШ на едно листче схема на обекта и трасето на тръбите, и да го снимаш с телефона, но май сериозно очакваш контра-оферта, с която да "цакаш" наглеците-майстори ... С подобно отношение, далече няма да стигнеш. И все пак само информативно:
10-20лв/м пускане на тръба /труд/
отделно са къртенето, монтажите, и доставката на материалите ... И пак зависи от много фактори - има и ценоразписи на точка (смята се всяко разклонение и извод на водопровода).

И за финал - Форумът е "Направи си САМ" ... САМ! Сравяване и събиране на оферти за работа - на Лични Съобщения или на друго място! Всички сме тарикати иначе ... :axe:
Evgeni30 - специалист
Много си агресивен.

Вече съм правил една баня и са ми ясни нещата.

По принцип ако дойде калпав майстор и се наложи преправяне, това е +200-300 лв.

Понякога е добре да се приеме висока и качествена оферта. Написал съм класически двустаен, старо ЕПК, което е добър ориентир.

При мен има чупки и кухнята е отдалечена, така че сигурно за това е по-скъпо. Не са много приближени батериите, както е при панелните двустайни апартаменти, където кухнята е залепена до банята.

Отделно има майстори, които хич не искат да се хабят и гледат да те претупат.
рашкета - специалист
Пухииии, пухи.
Човека е написал-"престои ми да правя ВиК, с полипропиленови тръби в стара баня, класически двустаен,".
Нямаш представа колко "класически" двустайни е направил рашкета.Кат ти казах 300- 300. :lol: :lol: :lol:
Evgeni30 - специалист
560 лв много ли е за труд и материали, без водомери и без нови кранове? В тези пари влиза и пломбиране.

Нови кранове са сложени, а водомерите ще ги купя отделно.
  • 1
  • 2

Тема "ВиК в баня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: