• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Ето още малко снимки
Прикачен файл:
WC1.jpg стената с тоалетната
Прикачен файл:
WC.jpg
Прикачен файл:
plot.jpg Това е плота
Прикачен файл:
plot 1.jpg
Идеята за дървена рамка е добра, но как ще уцеля точно същия цвят като този на плота :?

Някой ми беше споменал за рамки от някакъв ПВЦ материал - много добра имитация на дърво (дори и като релеф), които могат да се боядисват във всякакъв цвят (даже и със шарките на дървото), но вече не помня къде. :?

Ужас! Голямо чудене :) :rolleyes:
vgeorgiev - специалист
@Nikol_68,

Поздрави за хубавата бяня. Личи си, че си човек с вкус :) Най - накрая да видя нещо пипнато и с вкус, а не бани тип "мечтата на селянина".
И лайсните каквито трябва. Перфектно.

Сега за огледалото. Имам следните две идеи:
1. От същите плочки лепиш, там където си оставил за огледало. Знам, че няма да са цели и т.н. После лепиш огледало съвсем малко по-голямо от отвора, който беше оставил. Или изобщо може да не лепиш плочки, лепни направо огледалото.

2. Плочките мисля, че са 9мм дебели. Подложи нещо около 6-7мм и върху него лепни огледалото. Идеята ми е огледалото да влезе в отвора, но да се подава малко над плочките. Така ще решиш проблема с релефа им. Ако си поръчаш огледало, могат да ти заобят ръбовете.
vgeorgiev,
Благодаря ти за добрите отзиви!
Радвам се, че банята ти харесва и оценяваш вложеното усилие :-D (ще покажа поста ти на мъжа ми :) ).
Честно казано не вярвах, че една баня изисква толкова много - първо докато измисля и направя проекта..., после да намеря нещата по магазините на прилични цени... и след това през цялото време плътно да майсторите :) ). В крайна сметка мисля, че се получи добре. Дано проблемът с огледалото да не развали цялата работа. [-o<

Идеята ти огледалото да се повдигне отдолу ми хареса, но се чудя с какво да запълня фугата между него и плочките - колкото и плътно да се изреже огледалото пак ще има такава. Трябва с фугираща смес. Обаче като гледам фугата между релефните и гладките плочки (фугата стои леко "къдрава") ми е ясно, че и тази при огледалото няма да стане равна.
p.v.x - майстор
Рамкираш от вътре , с гранитно правоъгълна рамка. Могат да ти изработят елементите от гранит с подходящ цвят.От страни , фугираш както сте фугирали при колоната. Така ще се подчертае още по добре огледалото. Дано си ми разбрала идеята. :rock:

Прикачен файл

вътр ръб.jpg

Прикачен файл

22.jpg
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Nikol_68 написа:
.... като гледам фугата между релефните и гладките плочки (фугата стои леко "къдрава") ...
За мен това е ефект, а не дефект
Красива баня
Здравейте колеги,

Един въпрос по темата: И аз ще вграждам огледало в плочките. Въпросът ми е трябва ли да има огледалото специално покритие или може да се вгради обикновено огледало за баня?
chapara - майстор
LTodorov написа:
Здравейте колеги,

Един въпрос по темата: И аз ще вграждам огледало в плочките. Въпросът ми е трябва ли да има огледалото специално покритие или може да се вгради обикновено огледало за баня?
Влагоустойчиво :idea:
  • 1
  • 2

Тема "Въпрос относно мотнаж на огледало в баня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: