• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Здравейте,
Имам проблем с монтажа на огледалото в новата ни баня, поради което търся помощ и съвет.

Когато изготвяхме проекта, решихме огледалото да бъде вградено в плочките. Идеята взехме от едно предаване по телевизията и много ни хареса. Не съобразихме обаче, че при нас стената, върху която ще е огледалото е изпълнена с релефни плочки и това може да доведе до проблем (в предаването огледалото беше вградено между гладки плочки). За повече нагледност качвам няколко снимки:
Прикачен файл:
ogledalo 1_resized.jpg Тук трябва да се монтира огледалото
Прикачен файл:
ogledalo 2_resized.jpg Страничен поглед на плочките
Прикачен файл:
ogledalo 3_resized.jpg Страничен поглед на плочките
Страхуваме се, че след монтажа, релефът на плочките около огледалото ще се отразява в него и като цяло няма да изглежда много добре. Как да бъде подравнено огледалото - спрямо ниската или спрямо по-високата част на релефа?
Трябва ли да сложим нещо между огледалото и плочките, нещо като рамка? Също така фугата, която ще се получи (дори и минимална) трябва ли да се попълни с нещо и ако трябва, с какво?

Моля, ако някой има подобен опит да даде съвет.
Ще съм благодарна и на всички идеи, които ви хрумнат.
kozl - майстор
Т лайсна във фугата. Към огледалото да лепне без луфт към плочките - луфта с фугопълнител.
За предпочитане алуминиева, боядисва се цветно на прахово.
chapara - майстор
Керамичен фриз като рамка :wink:
Благодаря за отговорите :)

Ако ползваме Т лайсна, как да оформим ъгъла на огледалото? Трябва на 45 градуса, нали?

Ако сложим керамичен фриз, с какво да се попълни фугата между фриза и огледалото?
Трябва ли да съобразяваме дължината на фриза с размера на плочките, т.е. фугата между два фриза да съвпада с тази между съседните плочки? Или ще се получи добре и с фриз с произволна дължина?
kozl - майстор
По-красиво е под 45 гр., но не е задължително, особено яко няма техника за такъв срез.
Пускат се примерно вертикалните по цяла дължина, а хоризонталните в размера до вертикалните. В краищата на вертикалните се премахва верт.ребро на "Т"-то, за да застъпи покривната част от лайсната в-у плочката.
vgeorgiev - специалист
Малко в страни от темата... Много готини плочки White 2 STR на Tubadzin.
Най - накрая да видя нещо хубаво, а не само бежав италиански теракот :)
Струва ми се, че майстора ти нещо не ги е наредил както трябва. Не съвпадат линиите между плочките, а трябва.

Сега по темата: Защо не налепи плочките изцяло и да си сложиш огледалото пред тях, вместо да се чудиш какво да правиш с релефа.
Същия проблем с релефа имаш на 100% и там където са ти обърнати плочките към вратата.
profesionalist_wood - майстор
Ако зависеше от мен бих сложил дървена рамка(може и резбована) с огледало за да си върви с бежовите плочки,рамката бих я байцвал в светъл кестен.Ама ти си преценяваш де.
djpatzo - специалист
Дай малко по-обстойна снимка на останалата част от интериора на банята, за да преценим, кое е най-удачно в случая. До момента всичко изброено е ОК, но този Т профил, ще надстърча над плочките, които са релефни и мисля, че няма да се върже. Идеята с рамката от дърво също е вариант, но в интерес на истината трябва да се съобразиш с останалите елементи в банята! :)
chapara - майстор
Нагледно от преди 15 тина години: :wink:
Изображение

Изображение
Благодаря на всички за изразеното мнение! :)

До vgeorgiev
Плочките наистина са хубави, но майсторите пак намериха кусури и казаха, че са малко "изпъкнали". Нямаме проблем с "обръщането", тъй като сложихме релефни плочки само на две от стените, където няма "изпъкнали" ъгли, а на вътрешните ъгли релефните плочки застъпват гладките и според мен се получи добре. Вижда се на следващата снимка
Прикачен файл:
вътр ръб.jpg
Сега малко съжалявам, че не сложихме плочки и под огледалото, но когато правих проекта, идеята за вградено огледало ми изглеждаше ОК. Както и да е, сега положението е това и трябва да намеря най-добрия вариант, който да изглежда добре, а не все едно че сме сбъркали и "замазали" нещо.

До profesionalist_wood и djpatzo
Ето още снимки от банята, но за съжаление още не са готови шкафовете и душ-кабината.
Прикачен файл:
стена душ+плот.jpg
Прикачен файл:
баня 1.jpg
Прикачен файл:
баня 1+лира.jpg
Прикачен файл:
стена+лира.jpg
Дано добиете представа от моето описание - шкафовете ще са конзолни, бял-гланц с плот-дървесен фладер (като този на снимките) с монтирана върху него бяла правоъгълна мивка 75/48 см. Под лирата също ще има един тесен и дълъг конзолен шкаф със същия плот въргу него.
Като цяло се стремя към по-изчистен дизайн. Ще опитам да кача още няколко снимки
  • 1
  • 2

Тема "Въпрос относно мотнаж на огледало в баня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: