• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Тони Ст. - специалист
Честито! Въпросът ти е решен. :)
infomar
Става, не бях се сетил да се ползва нещо от яхти и лодки. Жалко, че няма и друго решение.
:?
chapara - майстор
infomar написа:
Тръбата от мивката минава по стената и излиза от стаята по стената на височина около 15 см.

Нямам тръба която да минава по пода.

Пода е гредоред с настилка, два слоя хидроизолация, и плочки от горе. В помещението по проект което трябваше (и в момента е кухня) има само една мивка, като отпадната вода минава по 50 мм. тръба вградена в стената. Минимално отстояние на тази тръба от пода е 15-20 см. - под наклон е. Тази тръба влиза в съседното помещение, минава по стените му и слиза на долу.... от където се включва в голяма тръба за тоалетните.
Ами пробий една дупка в пода, слез на долния етаж с тръбата и свържи тръбата. Сега ако кажеш че долу е и мазе :? Пода гредоред, какво по лесно от това. Опитваш се да минеш май през стената, вместо през вратата :-D :shock: Ноо, ти си решаваш :roll:
infomar
chapara написа:
infomar написа:
Тръбата от мивката минава по стената и излиза от стаята по стената на височина около 15 см.

Нямам тръба която да минава по пода.

Пода е гредоред с настилка, два слоя хидроизолация, и плочки от горе. В помещението по проект което трябваше (и в момента е кухня) има само една мивка, като отпадната вода минава по 50 мм. тръба вградена в стената. Минимално отстояние на тази тръба от пода е 15-20 см. - под наклон е. Тази тръба влиза в съседното помещение, минава по стените му и слиза на долу.... от където се включва в голяма тръба за тоалетните.
Ами пробий една дупка в пода, слез на долния етаж с тръбата и свържи тръбата. Сега ако кажеш че долу е и мазе :? Пода гредоред, какво по лесно от това. Опитваш се да минеш май през стената, вместо през вратата :-D :shock: Ноо, ти си решаваш :roll:
Не става приятел.... на долният етаж е кухнята на майка ми, натъкмена, боядисана... и няма как да прекарвам по таваните тръби за отпадна вода.... жена ми ако не ме утепа.. майка ми ще ме довърши :lol:

Ще го мисля, но за момента по-елегантно и лесно решение, което в парично изражение ще конкурира евентуални други идеи, е с яхтена помпа както предлагат от онази фирма. Може би има и други модели, не съм се разтърсил днес, но предстои обсъждане и ако се приеме ще действам.
шоп - майстор
Май без помпа няма да минеш.

Вместо да даваш 250 лв за готов кит може да си купиш помпата за 45 лв и да си направиш всичко сам.
Гледам има и по-мошни за същите пари
https://bazar.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%8F%D0% ... 0%BF%D0%B0
Успехи
infomar
шоп написа:
Май без помпа няма да минеш.

Вместо да даваш 250 лв за готов кит може да си купиш помпата за 45 лв и да си направиш всичко сам.
Гледам има и по-мошни за същите пари
https://bazar.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%8F%D0% ... 0%BF%D0%B0
Успехи

Благодаря :partyman:
  • 1
  • 2

Тема "Монтаж на душ кабина при висок стенен сифон." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: