Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
jekasus - майстор
kozl написа:
На тоалетната чиния връзките как са - що има мухъл отпред?
Щото сифона е общ и пода на цялата баня се мокри, силикона не е, ама в БГ и няма хубави силикони...


Като цяло предполагам че проблема е между тялото на сифона и декоративната решетка, там се просмуква влагата и леко-полеко отива при комшията - стандартен проблем при тия сифончета.
Хидрото при тях също не 100% сигурност, щото няма гъвкава хидроизолираща връзка на сифона и замазката.
Съдейки по мътните снимки, банята е над 10-15 години и надали има хидроизолация, а и да има, вече написах по-нагоре...
Да се махне решетката, да се подсуши хубаво и да се замаже със полиуретанов уплътнител между сифона и декоративния ринг.
Ако се оправи и вече няма проблеми да отиде при комшията със бутилка ракия, торба гипсова шпакловка и бака боя и да са пак добри комшии :-D
Semiuser - напреднал
Бих искал да благодаря на jekasus, до момента реално единственият човек, който даде съвет, а не филосовски и морални лични мнения.

Ще публикувам няколко снимки от сифона, след като се отстрани кръглата решетка. Разбира се, снимките са много неприятни!

Изображение

Изображение

Изображение
zz_stefanov - майстор
Изкарай го тоя сифон и след като се разкрие проблема постави друг, но колко ще се кърти е според обстоятелствата. Петното точно под сифона ли е. Може ли да има снадка която да изпуска и т.н.
Иначе мотането и ослушването могат да ти струват и едни съдебни разходи.
jekasus - майстор
С червено показах къде е проблема, с зелено е показана замазката.
Евтино и временно - да се омаже хубаво с полиуретанов уплотнител вътре по замазката, дупката(в червено) да се запълни плътно.
Другия вариант е даден вече.

Прикачен файл

DSCN9722.jpg
roland - специалист
Престъпление е да се ремонтира баня и да не се подменят основните елементи, водопровод, сифони и т.н. Ясно се вижда от къде тече. Хубаво е да се смени целия сифон, и ако се направи както трябва няма да има проблеми. Поредните басни за хидроизолация и т.н ги забрави, те са за друго приложение.
uphero - специалист
Тук май моралните учители са повеч от майсторите?
zz_stefanov - майстор
Той форума е направи сам, а не от нищо нещо или как да стане без пари :)
Semiuser - напреднал
Може би трябваше да поясня от самото начало, че жилището е под наем и в качеството си на наемател не би следвало да съм ангажиран с такива проблеми, камо ли пък да отнасям критики от съседи и съфорумци.

Опитвам се да направя нещо без да съм виновен или длъжен. Наясно съм, че ремонт е по-добре. Такъв вероятно ще гони 1000 лева, а това е сума, която не ми е изгодно просто да платя, без да смятаме допълнителните неудобства от неопределено време без баня.
jekasus - майстор
Semiuser написа:
че жилището е под наем
Реално е проблем на собственика, а не на наемателя.
Евтиния вариант вече дадох.

Тема "Теч от сифон към съседи?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: