• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
jekasus - майстор
Подложката 1мм, фугата 2мм, просто махнах кръстачки за снимката.
Всъщност това е още един съвет - подложката да е по-тясна от фугата, заради по-лесното откъсване.
wanderer - специалист
моите подложки изглеждат същите, но бяха 1,5 мм дебели. и работих с клинове заради разликите в размерите на плочките, така че фугата ми отиде на 2,5 мм, даже и малко нагоре :oops: извинявам се за офтопика, макар че въпроса ми е косвено свързан с темата: има ли тема в която да се разисква избора на плочки, стандарти, качество, допуски, и критерии, на които трябва да отговарят? каква разлика в размерите (и при каква големина и вид на плочките) се приема за "нормална"? питам защото с плочки 25/40 ми се стори че малко ядох дървото откъм еднаквост.
jekasus - майстор
wanderer написа:
и работих с клинове заради разликите в размерите на плочките, така че фугата ми отиде на 2,5 мм, даже и малко нагоре
Ще предположа - заради клинове си изгубил вертикалната и хоризонталната линии на плочките.Най-малко трябва да се подведе 3-4 реда плочки на стени и на пода да опрем в двете стени по права линия - така се оставя за следващия ден.
Плюс трапеца на плочките - затова жестоко мразя испанските плочки без значение от цената им...
wanderer - специалист
не съм в час с особеностите както споменах по горе, моите бяха турски, и трапеца го имаха доста добре изразен, дори като двойно стъпало. а все ми се струва, че нямах друг избор, освен клиновете, защото плочките с едни размери, мотивите с други, фризовете с трети, пък уж са с еднаква височина. сега само аз си ги знам местата, но като се загледам примерно в две съседни плочки от един ред се вижда как едната видимо е по голяма от другата. от там, според мен трябва да се поувеличи фугата за да се избегне негативния визуален ефект. знам че се нареждат опитно преди лепенето, за да се видят разликите, но това ако имам много плочки, от които да избирам. при условие че едниния вид дойдоха точно, а от другия хартисаха 4, нямах особено голям избор. ти как ги лекуваш тези разлики??
jekasus - майстор
wanderer написа:
но като се загледам примерно в две съседни плочки от един ред
При едни плочки от Италия за 100 бройката го нямаше това...
wanderer написа:
ти как ги лекуваш тези разлики??
фугата се корегира, отдалеч си е нормално.
Прикачен файл:
IMG_1781.JPG
Ако си забиеш главата на стената, е нормално да видиш разликата.
А както казах - системата нивелира плочките помежду си, тя няма как да направи банята, пода перфектни.
nikolov333 - майстор
Тая система има едно ограничение..понеже харесвам калибрования гранитогрес реден без фуга, а с нея няма как да стане.
jekasus - майстор
nikolov333 написа:
има едно ограничение
Още едно :-D
nikolov333 написа:
гранитогрес реден без фуга
Му изпада фугата...
Полиран след полагане камък/варовик, гранит, мрамор/ е както естествен паркет по сравнение с ламината...
nikolov333 - майстор
..е моя у нас си му стои фугата, но ръба му е с фаска и сигурно на нея се държи.. :-D
Китайския гранирогрес, може ли да се "шлайфа" с машина, като мрамора..?
jekasus - майстор
nikolov333 написа:
е моя у нас си му стои фугата, но ръба му е с фаска и сигурно на нея се държи..
Мои снимки върху подово, ако е плътно, после ще весело...
nikolov333 написа:
Китайския гранирогрес, може ли да се "шлайфа" с машина, като мрамора..?
Не.
jekasus - майстор
Така де - равносметка на този недовършен под.
От сто затягания/ имам само сто клина/ 8-9 бройки се наложи да изрязвам с мултикътър и с кръгъл/ или полукръгъл :? / нож, който много добре се представи при зачистване останали пластмаски.
На две места имам леки разминавания между плочките,но се забелязват, ако лепнеш мутратана плочките и я суркаш по тях в търсене на грешки :-D
Системата не заменя майстора, но зверски помага в работата и как-то казах - очи, ръце и гумен чук не отменя :-D И опит също - и аз се отпуснах и на две места пропуснах :-D

Прикачен файл

IMG_2254.JPG

Прикачен файл

IMG_2260.JPG

Прикачен файл

IMG_2261.JPG
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Система за нивелация на плочки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: