• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
mupk0 - специалист
Здравейте. За първи път се наех да правя баня....да не съм майстор, а любител ,но се справям успешно с разни строителни работи особенно ако не бързам или не е нещо което наистина да е сложно. Реших да направя баня на селото си. Понеже се оказа ,че стените са криви много , реших да я изправя с картон ,за да може да си прокарма ВиКто без да копая ,а и банята няма да е идеално тясна :) Все пак е селска и ще е с бюджетни неща. Труда ще е само от мен. Та речено сторено. Сложих ВиК-то , бойлера ще е зад душа ( в другата стая) , сифона нямах избор с мястото му,защото банята в най-ниския си край е висока 2.10м без замазката,а с нея ще дойде около 2метра (от хънтъра до пода грубо) . Такова е просто помещението. Искаше ми се да е на друго място сифона,но банята щеше да и падне доста височината и затова го оставям където си е . Над сифона ще има мивка с огледало и шкаф,като шкафа ще е върху сифона. Един вид той дори няма да се вижда (май ). Днес сложих няколко пилета и ги нивелирах. Основно банята е разделена на 4 сектора,като всички се събират на сифона. Денивелацията е 1см на 1 метър или иначе казано 12мм от най-ниската до най-високата точка. Тея дни ще направя замазката и почвам плочките. Досега съм лепил плочки на око и като цяло са се получавали,но все са били на стени. Наскоро разбрах за системите за нивелация. Та реших да си купя и да ги ползвам за стените и пода. За стените нямам въпроси...слагам плочките,фиксаторите,клиновете и закопчавам. Питанките ми обаче идват за пода. На самият под имам 4 наклона(4 квадрата с наклони). Ако взема нивелираща система правилно ли да разбирам ,че ще нивелирам плочките една с друга само в самият квадрат ? Тоест там където плочките се събират с различните наклони няма да слагам фиксатори една към друга,а просто кръстачка за фуга,за да може да се срещнат двата наклона ,а не да се изравнят ? Общо взето само това не ми е ясно ,а за другото чета и се мъча :) Идеята на всичко е с минимални средстава ,максимален ефект при вида на "селска" баня.

И другият ми въпрос е ...да наредя ли около вратата плочки,за да може когато дойде майстора да монтира вратата да я сложи върху плочките и така декоративната лайстна на вратата ще затвори плочките,вместо да се мъча да ги подпъхвам след време.Вратата ще се отваря навън :)

Ето малко снимки: (изводите за мръсна и чиста вода са по идея на баща ми,въпреки че не са по стандарт.Харесал е един шкаф и го е мерил как най-добре според него ще влезнат вътре ,та затова са така разположени :) )

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
jekasus - майстор
На каква система заложи?
Все се каня да пробвам, ама стотина лева засега не ми се дават :-D
При стените е ясно, при пода със наклон, предполагам че не трябва да се обтяга прекалено силно...
УКБ на душа хлабаво закрепен, гледай отворите на плочките за смесителя да са по-плътни по удължители и силиконирай тези отвори при монтажа на смесителя...
mupk0 - специалист
Панела за душа не мърда грам. закрепих го с дюбели ,но може и да съм сбъркал. всичките отвори са намазани с течна гума, но не е снимано в момента. Иначе и аз смятах да сложа удължители и след това да силиконирам целият отвор :) А за системата...видях на Видира системата днес в магазина и разгледах. Има доста варианти. Тирамису също ми допадна ,но ще падне повече лев.


И сега ми изникна друг въпрос. След като грундирам какво лепило да ползвам ? Ceresit CM11 или CM16 ,защото уж CM16 e за гъвкави картонени стени.
jekasus - майстор
mupk0 написа:
А за системата...видях на Видира системата днес в магазина и разгледах.
Разгледай и цената... На клещите най-вече...
mironcho - специалист
Сравни цената на клещите, лентите (и според дебелината им) (еднократна употреба) и обтегачите (ползват се по няколко или много пъти - зависи от системата), колко на гъсто препоръчва системата да се слагат, отнеси го към площта, която ще покриваш с плочки и ще можеш да направиш сметка за разхода. Струва си само ако е по-евтино от наемането на свестен майстор и от други фактори разбира се.
Не съм професионалист и затова миналата година ползвах такава система. Доволен съм от резултата.

Прикачен файл

alabala.jpg
mupk0 - специалист
Така е. догодина ще правим коридора и смятам да си закупя система. Доста майстори са самоуки и не по-добри от мен ,въпреки че се имат за нещо и цените им са стабилни. Има много кадърни момчета ,но съм патил и затова където не е толкова важно си го правя сам..както тази баня на село. С плочките на бащата в апартамента от 40лв квадрата реших ,че не съм аз човека хахаха. Иначе за банята..взе се следното решение : плочки с цокъл на пода и нагоре ламперия. Банята ще има ниско натоварване , а е и селска. Отделно чичо ми е собственик на Нолина и обади добра цена за ламперията. По-бързо и по-еетино ще стане. Тези дни напреднах още малко. Замазка + хидроизолация. Сега чакам да сложат вратата и прозореца ,хем да изсъхне всичко и да окрайча :)

Ето малко материал : ( клик за уголемяване )
ИзображениеИзображениеИзображение
рашкета - специалист
mupk0 написа:
Отделно чичо ми е собственик на Нолина и обади добра цена за ламперията.
Ти ме умря бе човек.Чичо ти е собственик на тая фирма и ти иска пари за ламперия???????????????????
mupk0 - специалист
рашкета написа:
mupk0 написа:
Отделно чичо ми е собственик на Нолина и обади добра цена за ламперията.
Ти ме умря бе човек.Чичо ти е собственик на тая фирма и ти иска пари за ламперия???????????????????

Еми не смятам ,че е културно да казвам ,че ще е подарък :) иначе дам..така ще е :) от там ще вземем и един пвц шкаф с мивка и доста готино огледало..абе ставащо е. Утре отивам плочките да лепя. Чакам вратата и прозореца до седмица
mupk0 - специалист
Днес сложих няколко плочки. Утре ще окрайчвам. Оказа се ,че сифона не съм го сложил идеално право ,но разликата в фугата дойде под 2мм. Над сифона ще е шкафа така че не е дерт. Наклоните станаха добре. Плочките и те сравнително равни като за първи път с наклон. Единствено не ми допадна ,че има наклон към сифона добър ,но едната плочка отваря около 1мм надолу. Малко е ,но ме дразни ,но така ше е. Оказа се ,че из нас има и по-зле монтирани плочки ,но с крак не се усеща :) абе бива . Доволен съм. Наклон има както исках. Може би минуса е едната по-вдигната плочка ,но така ше е :)

Изображение


Изображение
chapara - майстор
Щом ти харесва, ще свикнеш, а и пък като няма да се вижда :roll:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9

Тема "Система за нивелация на плочки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: