• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
nikolov333 - майстор
За мене, като непрофесионалист, плочките се нареждат добре, когато основана е нивелирана и подготвена правилно..с равномерен, средно дебел слой лепило и с качествени плочки разбира се.. Тези системи са за фино нивелиране и не заместват подготовката на основата и равномерното нанасяне на разтвора, да не говорим, че донякъде пречат да се притисне добре плочката към лепилото, когато са по-големи, тъй като ги фиксират в плоскостта на съседните, а тя може и да не е идеалната..освен това икономисват традиционното "почукване" и притискането на плочките докато ги наместиш, а това дето ги гледам по клиповете, как само ги пускат върху лепилото и им стягат клинчето на системите, нещо не ме кефи. У нас в хола се отлепиха към 30 кв.м.от общо 35, защото плочките бяха редени без фуга, а бяха 50 на 50см.и не ги бяха "шпакловали", а ги сложиха само на гребен. Като ги вадихме да ги пререждаме, отдолу на гранитогреса почти нямаше лепило..все едно ги вадиш от кашоните..
mupk0 - специалист
Да изтупам малко прахта....доволен съм от банята. Никакви ядове и всеки и се кефи на село хахахах. Възникна обаче проблем. Преди студовете естествено водата се точи като ни няма. Тоест....слезнах в мазето ,спрях водата , източих каквото имаше по тръбите и си тръгнах. Днес ходих да рина сняг. От мой комшии разбрах ,че е стигнало до -20 преди няколко дни. Отидох там и какво да видя....замръзнали буркани,пукнати такива , тоалетната в която сложиш шепа сол и тя замръзнала (почваше да се отпуска ) , казанчето предвидливо го изпуснах, а смесителите в цялата къща бяха заяли , въпреки че ги изпуснах уж като спрях водата. Досега НИКОГА не са замръзвали......решихме да не пускаме водата още днес. Нагрях смесителите и се раздвижиха. Излезнаха по 10тина капки вода от смесител , като горе на банята ми направи нещо впечатление....смесителя леко се намокри в основата си * под ръчката* . Да се притеснявам ли ,че смесителя се е пукнал ? ПВЦ тръбите се надявам ,че не са се пукнали.....абе майката си ебало ей ....сефте откакто имаме къщата ( над 20години ). Явно водата след като съм я спрял се е стекла макар и малко в смесителите и е станало гипс :) Раздвижих всичко и сега работи .... вода ще пускам другата седмица.
wanderer - специалист
не ми се вярва смесителя да се е пукнал. по вероятно някое уплътнение се е прецакало. на мен преди няколко дена в големите студове ми беше замръзнала една външна чешма. като се отпусна времето чешмата текна. оказа се че уплътнението се е прецакало от замръза. бъди оптимист :wink:
mupk0 - специалист
Е да...другата седмица мисля да пусна водата и да видя откъде ще тече :)
jekasus - майстор
Малко да раздвижа темата -
Поръчах си 350 подложки за 50лв./гранитогрес 60х60 за подове/ и като разпитах и за другата им система, ми пратиха мостра :-D
И понеже ме чака гранитогрес 90 х 45 за стени, май ще пробвам и този вариант.
Прикачен файл:
IMG_2235.JPG
Прикачен файл:
IMG_2236.JPG
Прикачен файл:
IMG_1972.JPG
lov - майстор
Запалихте ме и мене с тази тема. Не че плочките са ми големи ама съм калпазанин та дано ми е по лесно.
Аз ги поръчах от китайците. 500 клипса + 200 клинчета за $31.50 . След празниците даже очаквам да пристигнат. Тука така и не намерих на разумна цена. И сега твоите ме учуди макар че пак са ми скъп на фона на китайчетата. Не мога да разбера защо държат толкова високи цени дори и там. Една запалка е по евтина от тази мижава пластмаса. :?
jekasus - майстор
lov написа:
Една запалка е по евтина от тази мижава пластмаса.
Запалки се продават и се купуват на много места от много хора.
Системите за нивелация се водят специализирани за определена работа и търсене за тях е не е толкоз голямо, като за запалки, бъркалки за кафе и подобно.
Абе и кръстачки не са хич евтини, ако ги сравним с цената на дюбели :-D
Лов, ти си по жиците - едно слаботоково табло на schrack струва 200 и кусур лева -- а едно парче пластмаса...
lov написа:
та дано ми е по лесно.
Та от моя опит - затягането от клина може да размести някоя плочка - гумения чук я връща на мястото.
Някои подложки не се къртят в нужното място идеално и се налага изчистване с мултикътър или мултишлайф с подходящи консумативи или дискове.
Има вероятност да опънат плоскост - да не е под нивел, ама там и плочките имат отношение...
Може да има още нещо - но съм в началото на ползването, но щом подобрява моя работа, ще гледам да пробутвам тези системи, нищо че са скъпи, то и аз не съм евтин откъм цената :-D
lov - майстор
Тва примера таблото и марката е как да кажа особен случай. То е малко като една пикла дето няма пари за кафе ама по важното е да сложим на масата тутурутка от илядо лева на горе и така да си показваме социалния статус. :lol:
Не отричам че има както хубави така и калпави неща но залитанията са доста, а компромиса понякога върши и по добра работа. Въпрос на разбиране.

Иначе и аз ги оправям с главния настройчик :) Ама плочки и гипс това са нещата дето ги правя на сила. И не ми се отдава тоя занаят и те това е. Та поне от малко да си помогна
jekasus - майстор
Днес от обяд бързо и просто десетина квадрата гранитогрес /заради наклона при снимането, по-низко не е възможно, визуално ъгъла на насрещната плоча изглежда по-високо, иначе е равно/-
За мен е бързо и просто, но не отменя чук, нивел, опит, очи и ръце.
За непознати с плочки - системата не нивелира изцяло лепенето на плочки, а само нивата помежду тях, и напълно възможно пода да стане на "вълни" :-D

Прикачен файл

IMG_2253.JPG

Прикачен файл

IMG_2245.JPG

Прикачен файл

IMG_2241.JPG
wanderer - специалист
колко мм. стана фугата?
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9

Тема "Система за нивелация на плочки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: