• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Svetoslavoff1 - майстор
Здравей Гост,
Нито съм ял и пил с Чапара и Жеко, нито съм им адвокат, даже не се познаваме лично. Ако имаш техния опит и майсторлък може би имаш право да поставяш под съмнение техни практики. Поне от споделеното от тях не само в този форум съм се убедил, че работят с мисъл, а не "защото така се прави".
Имам приятел, Майстор на покривни конструкции и покрития. Не е изключение в практиката му да поправя грешки на конструктори и архитекти или да дава детайли, които те одобряват за прилагане.
Тъй че не всичко може да се опише и систематизира и да се следва механично.
С уважение и без желание да предизвиквам безсмислени спорове:) :partyman:
Гост - специалист
Svetoslavoff1 написа:
Ако имаш техния опит и майсторлък може би имаш право да поставяш под съмнение техни практики. ....
:partyman:
Никъде не поставям под съмнение техния майсторлък. Не знам откъде си го изсмука това.
Дори това са едни от най- уважаваните личности в този форум. Въпреки, че пиша хапливи постове в теми, в които пишат.
Конкретно за казуса със стъклофибърната мрежа-личното ми мнение е, че колкото е полезно да се вложи тази армираща мрежа- толкова е и безсмислено. Това е.
Това, че някой има собствено усещане, че това, което прави е иновация за мен не е аргумент.
Virtex - майстор
Ако става дума за фугите между отделните гипсокартонни парчета :
Гост написа:
Основно никой не го прави,защото няма нужда.
Защото вероятно са некадърни.
Гост написа:
Какъв е смисъла да се влага армираща мрежа? Какво се случва, ако не се вложи?
Смисъл има, след като производителите предлагат такива неща на пазара. Вероятно може би те са измислили по-добре системата си. Вероятно може би затова всички, които съм гледал като информация за гипсокартон слагат някакъв тип мрежа.

И може би защото иначе без него фугите се напукват и става мазало. Както се получи при родителите - сложиха гипсокартон без мрежа, директно със някакъв силикон за запълване на фугите и сега 1-2 години по-късно ъглите са с пукнатини с тенденция това да се пренесе и по стените :)
Гост - специалист
Virtex написа:
Ако става дума за фугите между отделните гипсокартонни парчета :
Не. Не става въпрос за фугите.
jekasus - майстор
Гост написа:
Какъв е смисъла да се влага армираща мрежа?
Заздравява снадките на гипскартона,
Разделителен слой между гипскартона и плочката, особено при демонтажа.
Има ограничение при размера на плочките, които могат да се лепят на гипскартон, по-нагоре показах "малките" плочки...
За хидроизолация е казано вече.
Има по-добър материал, при който може да се спести армирането, но цената...
Затова му викам на шпаклован с мрежа гипскартон - български аквапанел...
Гост написа:
Какво се случва, ако не се вложи?
Плочките се отлепват заедно с лицевия слой на гипскартона. Пипнеш ли такава стена - пада цялата...
Имам снимки, но си забравих фотоапарата на обекта.
Гост - специалист
chapara написа:
Хайде сега прочети внимателно тук:
...и чакам коментара ти :-D :butthead:
Поразгледах...
И- никъде не видях шпаклован с лепило гипсокартон и положена армираща стъклофибърна мрежа.
Явно ще трябва да се търси и в сайта на NASA...
На гипсокартона ако ще и карбонова мрежа да му сложиш- все тая :проба:
chapara - майстор
Гост написа:
chapara написа:
Хайде сега прочети внимателно тук:
...и чакам коментара ти :-D :butthead:
Поразгледах...
И- никъде не видях шпаклован с лепило гипсокартон и положена армираща стъклофибърна мрежа.
Явно ще трябва да се търси и в сайта на NASA...
На гипсокартона ако ще и карбонова мрежа да му сложиш- все тая :проба:
Няма смисъл в този дебат който ти се опитваш да предизвикаш, поне за мен. Никога не съм одобрявал спорове с тролове. За мен се знае, обозначен съм от всякъде, ти кой си че да те поучавам :? :shock: Хайде със здраве, явно не можеш дори да разбереш че икономисвам по стар български обичай пари на клиенти от хидроизолация, която почти всички напоследък желаят. :butthead:
Гост - специалист
Вместо да "пестите" пари на клиента- обяснете на същия кое е редно и кое не да се влага в една баня. Не е нужно някой да ви казва, че гипс и картон нямат място там. (Изключвам тръбичката, на която е навита тоалетната хартия) ;-)
Хората отдавна са измислили системите за мокри помещения.Сигурен съм, че сте в час с тях. Няма нужда да изобретявате "български аквапанел", който стъпва на цената на истинския. Вместо да правите глупости ( които и другите майстори правят) - убедете клиента какво е по добре за него и как се прави! Не е най- важното да му се вземат парите...
Спирам да пиша в темата.
VLADO66 - майстор
По на запад от нас в баните се слага циментборд, а ние тук зорлем правим такъв с мрежа и шпакловка, ама нали сме бедни.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Система за нивелация на плочки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: