Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
root666 - специалист
Здравейте,

пода на банята ми е 175х170, сифона се пада в средата, а душа е в единия ъгъл, точно до сифона под душа има едно място дето е 5 мм по ниско от сифона и става локва. След 7-8 год употреба ръбчетата на някои плочки се очукаха, а други имат леки пукнатини, и реших плочка върху плочка да налепя нова теракота отгоре, като съще временно се пооправи леко и наклона. Не ми се кърти стария под, защото отдолу ума хидрозолации, ленти, сифона е ок. Та въпроса ми е ще стигне ли една торба Церезит CM 17, защото смятам да накупя материалите и да отсъствам, докато се прави, или ще трябват две торби? Също така ще може ли да се тръгне пак от сифона при така повишеното ниво заради втория слой плочки?
Последна промяна от root666 на ср юли 27, 2016 2:09 pm, променено общо 1 път.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
На торбата с лепило би трябвало да пише разход, в квадрати, при зададен гребен
Защо точно с това лепило? ("Супер гъвкаво лепило за критични и деформируеми основи")
Може да се тръгне "от сифона". А кой ще наглежда майстора, като те няма???
root666 - специалист
Техническия ръководител ще го наглежда. Разходните норми съм ги видял, но при положение че ще се изправя малко наклона, се надявах да се включи някой дето има опит с нещо подобно. А това лепило, защото него дават за плочка върху плочка, имаш предвид че и по-евтино ще стане ли, примерно СМ12?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
root666 написа:
Техническия ръководител ще го наглежда. Разходните норми съм ги видял, но при положение че ще се изправя малко наклона, се надявах да се включи някой дето има опит с нещо подобно. А това лепило, защото него дават за плочка върху плочка, имаш предвид че и по-евтино ще стане ли, примерно СМ12?
Защо за плочка върху плочка да дават гъвкаво лепило?
Колко "малко" ще се изправя наклона? Кристалното кълбо не ми е подръка. Как да ти сметна разход, нито ти знам размера на плочките, нито си пуснал схема. Имам опит, но ти си нещо циция на инфото :lol:
Представям си как профи плочкаджия, в обедната почивка влиза в клуба и ти отговаря. Щом имаш техничеки ръководител, все ще може да купи допълнително лепило. И е негова работа следенето за качество и количество на консумативите
root666 - специалист
5-10 мм, старите плочки са 25х25, новите 33х33, с техническия сме се разбрали аз да купя материалите, приятел ми е. Схемата на помещението е почти чист квадрат, душа в единия край, сифона по средата на помещението, там където тече душа се пада 5 мм по ниско от сифона и става локва.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Колко е обемът или поне квадратурата на това с 5мм по-ниско? Че от първия път помислих, за педя става дума. Това попълване да изяде повече материал. И не от един път. Тези лепила не бива да се полагат на дебел слой.
Ти ще купиш, да не мъкне техническия, добре, но поне да ти каже колко.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Разход
1,4-4,0 kg/m2
Опаковка
Хартиени торби от 25 kg

Повече от двойно на нуждите ти.
Не ти ли трябва и това http://www.ceresit.bg/component/virtuem ... 5/cn-94/87
root666 - специалист
Около половин квадратен метър е по-ниското. 2 торби каза техническия за всеки случай. Направо мисля да взема СМ12, че е доста по-добра цената, дано да няма проблеми...

Да, грунда за непопиващи основи CN 94 ще го взимам и него...
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Аз понеже много обичам да мисля. И си мисля. Като разходът по норматив е 9-12 кила, що да ми искат 50 кила. Щото ме обичат или щото толкоз му разбират.
Но не е мой обектАт
Ае, със здраве! Ей ся ши додат професьоналистите
MamaMy - майстор
Нема додат. Те вече сакат паре.

Тема "Количество лепило" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: