• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Иванвас - специалист
Здравейте,
имам два въпроса към знаещите-
1.Кое да да направя по-напред? Да шпакловам стените с лепило за плочки до горе и после да да правя таван от картон, като UD-тата "легнат" върху шпакловката ? Или да направя първо тавана , а шпакловката да застъпи хартиената фугираща лента в ъглите между тавана и стените?
Следващия етап е пода...И тук е втория въпрос,че да не пускам още една тема- 2 в 1 :-D
2. На пода трябва да направя много тънка замазка, около 1см , за да докарам нивото на новия сифон.
Въпросът ми е как и с какво да направя толкова тънка замазка. Четох някъде ,че за тънки замазки матеряла се правел с дълбоко проникващ грунд и малко вода. За някаква подобна технология питам да ли е удачно да се приложи? Освен това мисля за майки да ползвам металните майки за мазилките.
Ще съм благодарен ако получа отговори и на двата въпроса и приемам също и всякакви идеи и съвети.
chapara - майстор
На първия въпрос ще ти отговоря така:- Аз лично правя тавана след фаянса :wink:
На втория въпрос:- Технологии много, но бетонконтакт и после рядка силно циментова замазка по моему :wink:
Иванвас - специалист
Т.е. УД профилите ги слагаш върху плочките и пробиваш през тях? А по какви съображения не правиш тавана преди плочките?
На втория въпрос- можели да обясниш подробно ти как би го направил и конкретни материали?
chapara - майстор
Иванвас написа:
Т.е. УД профилите ги слагаш върху плочките и пробиваш през тях? А по какви съображения не правиш тавана преди плочките?

С времето съм преценил че е по удачно, взимам си отметка за УДто по хоризонталната фуга, няма шанс да ми се случи примерно да лепя парче фаянс от 1см. м/у тавана. Е пробивам по внимателно фаянса-без удар и така.

На втория въпрос- можели да обясниш подробно ти как би го направил и конкретни материали?
Ако беше споменал каква е основата :roll: Но да предположим-мозайка? :roll: Бетонконтакт, майките там - метални и р-р пясък : цимент, 2:1. Ако е някаква замазка-дълбокопроникващ грунд СТ17 на Церезит.
Иванвас - специалист
Chapara благодаря ти за съдейсвието!
Пода е силна циментова замаска, а под нея мозайка.
Значи грундирам с CT17, слагам металните майки, а разтвора само цимент и пясък 2:1 ? Да слагам ли цт17 в р-ра?
А по-добре ли е ако ползвам CN94?
shipochki - напреднал
Аз лично съветвам всичките си клиенти да се направи първо тавана с гипсокартон , а след това фаянса . В обратния ред задължително трябва да се сложи в последствие и перваз , защото се появява една доста неприятна пукнатина.
Иначе , ако все пак ще се прави след фаянса UD-то може и да се залепи за плочките , сега лепила има всякакви .
ulieliadi - специалист
Аз правя тавана преди последния ред от фаянса, така че после да се събира цяла плочка. Така фугата остава скрита от плочката и няма нужда от шпакловка с лента там.
shipochki - напреднал
ulieliadi написа:
Аз правя тавана преди последния ред от фаянса, така че после да се събира цяла плочка. Така фугата остава скрита от плочката и няма нужда от шпакловка с лента там.
Да това е добър вариант .
jekasus - майстор
При тънки замазки ползвам циментово мляко - по-сигурно от това няма.
Трябва да е мокро при нанасяне на замазката, и се нанася със метлата(умряла, изтъркана) или баданарка.
Това е перфектния грунд между основата и новото. Това е за цимента, ония грундове е за спойка между цимента и дървото, или гипса.
Иванвас - специалист
Вече направих шпакловката, следва тавана...после замазката.
За замазката съм взел Баумит Солидо Е 160. Да я объркам ли с грунд или няма смисъл?
  • 1
  • 2

Тема "Питане за замазка и гипскартонен таван" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: