• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
babati - специалист
Здравейте,

Направих банята с гипсокартон, за да са по-равни стените. За съжаление не съобразих недостатъците...
Изключително много ме дразни неприятното биене на кухо в стените. Банята вече е готова за съжаление.
Дайте някакви идеи. Има ли как да оправя положението?

Това което ми дойде на ум е да направя дупки на незабележими места и да инжектирам монтажна пяна през тях, за да се запълнят кухините между картона и тухлата. Страх ме е, обаче, да не се раздуе прекалено много пяната и да отлепи гипсокартона от стените. Има ли такава вероятност според вас? Картоните не са дюбелирани, а само лепени.

Благодаря предварително за мненията :)
EDI - майстор
Абе, то малко нефелна работа ми се струва.Ако пълниш пяна, ползвай нискообемна.Ако не си сложил хидрото и плочките още, може да сложиш втори слой картон.
chapara - майстор
"За отрязана глава лек няма." :-D :-D :-D :-D
"На българина му искам ъкъла, ама този дето му идва по късно." :cool: :wink:
Каква беше основата, та наблъска този картон в банята :?: :?
Я виж(те) за какво става въпрос :wink:
http://www.niteragroup.com/kategorii-pr ... gipsofazer

http://www.niteragroup.com/kategorii-pr ... -ploskosti
torbalan - Дървен философ
У дома две от три бани са от гипсокартон, но на два пласта на конструкция. Нема никакви драми и ядове...

Според мен ако ползва обикновената пяна, дето раздува и не е внимателен, рискува да избуши стените.

Отделно, че ако разстоянието картон - стена е голямо (повече от сантиметър-два, пяната надали ще помогне с нещо...
vgeorgiev - специалист
Един познат ми разправяше, че са му пълнили пространството между картона и тухлата/итонга (и той не знае кво е) с някакво вещество като прах. С машина се подготвяло и се насипвало през дупка. Нямам идея какво е. Може да опиташ нещо подобно с перлит може би. Може да го забъркаш с малко цимент и пясък и да го налееш. Това е само идея.

Наредени ли са плочките ? Ако да до горе ли (тавана) ?

@chapara: ако става дума за гипсфазера... ебати цените... по-добре да я измажеш с вар и да не се занимаваш с прикриване.
jekasus - майстор
Ще стане "манджа с грозде"...
Колко по-малко пипаш стените, толкоз по-малко ще се дразниш :-D
vgeorgiev написа:
@chapara: ако става дума за гипсфазера... ебати цените... по-добре да я измажеш с вар и да не се занимаваш с прикриване.
Еми, да :-D
Chefo77 - майстор
babati написа:
... да отлепи гипсокартона от стените. Има ли такава вероятност според вас? Картоните не са дюбелирани, а само лепени.
Не съм специалист, но картонджии са ми посочвали това като груба грешка.

Иначе не знам при сложени плочки как мислиш да я вкараш тази пяна отзад, че и да я разпределиш равномерно. И второ - не се лъжи, че пяната за топлоизолации не раздува. Ако сложиш повечко на едно място, надува като стой та гледай ...
jekasus - майстор
Chefo77 написа:
но картонджии са ми посочвали това като груба грешка.
Че не е дюбелирано е грешка? Нека да кажат подобна технология от производители....
chapara - майстор
jekasus написа:
Ще стане "манджа с грозде"...
Колко по-малко пипаш стените, толкоз по-малко ще се дразниш :-D
vgeorgiev написа:
@chapara: ако става дума за гипсфазера... ебати цените... по-добре да я измажеш с вар и да не се занимаваш с прикриване.
Еми, да :-D
Ами да де, за това попитах какво е било преди това положението, за какво са ти нужни кухи пространства зад плочките. Мазане, мазане и пак мазане до припадане :roll: :-D :-D :-D :-D
torbalan - Дървен философ
Често пъти се случва "майстора" да предложи изравняване на стените с гипсокартон. При това на лепене...
На мен също са ми предлагали подобна "технология" :)
  • 1
  • 2

Тема "Инжектиране на ПУ пяна зад гипсокартон?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: