• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Иванвас - специалист
Здравейте,
от много четене по въпроса за гипс картонените тавани съвсем се обърках :rolleyes:
Затова реших да питам директно това което ме интересува, че да получа конкретни отговори.
Тавана е в баня (затова и пускам темата в този раздел) със скара на едно ниво.
1.Директните окачвачи за тавана с по два анкерни дюбела ли се монтират в двете уши или с по един в средата?
2. Таванната мазилка под зоната където стоят окачвачите трябва ли да се изчука до бетон?
3. ЦД профилите където лягат в УД-тата захващат ли се с винтове или се остават само да лежат?
4. Картонените плоскости трябва ли да се хващат с рапиди за УД-тата или не?
Благодаря предварително!
И един бонус.... :lol: Разумно ли е да се сложи каменна вата за изолация на тавана в банята или предвид влагата не е много добра идея?
chapara - майстор
Иванвас написа:
1.Директните окачвачи за тавана с по два анкерни дюбела ли се монтират в двете уши или с по един в средата?

С един.
2. Таванната мазилка под зоната където стоят окачвачите трябва ли да се изчука до бетон?

По принцип не.Само я преслушай с едно чукче дали е здрава, че на един обект при проверката падна с гръм и трясък цялата.
3. ЦД профилите където лягат в УД-тата захващат ли се с винтове или се остават само да лежат?

С копчета се захващат.
4. Картонените плоскости трябва ли да се хващат с рапиди за УД-тата или не?

Захващат се както за УД, така и за ЦД през 30 см.
Благодаря предварително!
И един бонус.... :lol: Разумно ли е да се сложи каменна вата за изолация на тавана в банята или предвид влагата не е много добра идея?

Не е разумно.
:wink:
jekasus - майстор
Аз пък ще дам версия от Добрич :-D
1. - два анкера, повечето окачвачи, които се продават в Добрич са "меки", само в GS-строймаркет забравих да проверя, а там има материали на Кнауф...
2.- анкери 6х60, мазилката на тавана надали превишава 2 см.
3.- копчета ги ползвам само за закрепването на профили към директни окачвачи.
4.- Технология, при която не се захваща картона към UD е малко по-различна от тази, дето основно се практикува в БГ, 15 см между рапидките.
Бонуса - каменна вата търпи на влага, а реално няма смисъл...
:-D
shipochki - напреднал
Иванвас написа:
Здравейте,
от много четене по въпроса за гипс картонените тавани съвсем се обърках :rolleyes:
Затова реших да питам директно това което ме интересува, че да получа конкретни отговори.
Тавана е в баня (затова и пускам темата в този раздел) със скара на едно ниво.
1.Директните окачвачи за тавана с по два анкерни дюбела ли се монтират в двете уши или с по един в средата?
2. Таванната мазилка под зоната където стоят окачвачите трябва ли да се изчука до бетон?
3. ЦД профилите където лягат в УД-тата захващат ли се с винтове или се остават само да лежат?
4. Картонените плоскости трябва ли да се хващат с рапиди за УД-тата или не?
Благодаря предварително!
И един бонус.... :lol: Разумно ли е да се сложи каменна вата за изолация на тавана в банята или предвид влагата не е много добра идея?
1. С по-един анкер но е много важно да са добри(може и да не са марка Кнауф , Ригипс но да са дебели) и не се оптягат , както чета на много места.
2. Най- вероятно не .Дори и да е по дебела има и по-дълги анкери .
3. Не се захващат с винтове.
4. За 4-5 квадрата баня няма значение .

Иначе и аз не съм привърженик на гипсокартонените тавани когато става въпрос за баня.
Иванвас - специалист
Благодаря ма всички за отговорите и помощта.
Тавана го направих и му шпакловах една ръка снадките и рапидите. Окачвачите ги взех от GS-стройкмаркет и са на Rigips.
По- добре ли е ако го шпакловам на цяло или само снадките да шпакловам?
chapara - майстор
И какво ще крайното покритие? :?
torbalan - Дървен философ
kaloian07 написа:
Баня и гипсокартон = :butthead:
И какъв точно е проблема банята да е от гипсокартон?

У дома две бани са изцяло от гипсокартон, а на третата тавана е картонен.

Пет години вече - драми няма.

Има си влагоустойчив картон, хидроизолации и т.н.
cholev - майстор
Тавана на моята баня го направих с пластмасова пвц ламперия върху конструкция от цд и уд. Става бързо и лесно и добре изглежда. Това като идея. Гипсокартона не ми се вижда много подходящ, а и иска значително повече работа
torbalan - Дървен философ
А как хващаш ламперията за конструкцията?

Може ли да се боядисва?
  • 1
  • 2

Тема "4 въпроса за гипскартонен таван" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: