• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
hauofpine - помощник
Здравейте предстои ми основен ремонт на баня. И се питах дали има смисъл да слагам вентилатор в банята при наличието на прозорец който е 80 на 80. Бих искал да знам вашто мнение.
jekasus - майстор
Винаги има смисъл да се сложи вентилатор.
infomar
Подкрепям мнението - сложи си и то по-мощен. Понякога се налага бързо отмирисване и зимно време също.
MamaMy - майстор
Освен вентилатор, монтирай и една решетка на вратата за да не ти тегли смрад от сифоните!
шоп - майстор
MamaMy написа:
Освен вентилатор, монтирай и една решетка на вратата за да не ти тегли смрад от сифоните!
Как ще тегли миризма от сифоните, като всеки сифон е с воден затвор ( водно огледало ) ?

Според мен няма нужда от вентилатор. Вентилатора е задължителен, когато няма прозорец. Вкъщи имам 3 бани с тоалетни. Две са без прозорци и с вентилатори. Третата е само с прозорец ( 70х50) и това е най-чистата, светла и хубава баня.
chapara - майстор
И аз съм категоричен че при този отвор вентилатора е напълно безмислен. В жилището в което живея има прозорец в банята 50/1,20см. и от както съм се родил няма проблеми с миризми влаги и други, а то беше отдавна :-D :lol: :cool:
hauofpine - помощник
И аз съм на мнение че не ми трябва. Но фирмата която ще ми правят ремонт са на др мнение. Съветват ме да си сложа вентилатор! За това се чудя, дали да дупча излишно стената или да си остане само с прозореца както си е сега! До сега не съм имал проблеми с влагата, но пък и банята е мн стара. И сега ще сменям и вратата и прозореца. Та се чудя сега като се затвори херметически да не почне да излиза мухал.
Junak - майстор
[quote="шоп"]Как ще тегли миризма от сифоните, като всеки сифон е с воден затвор ( водно огледало ) ?
Тегли, тегли. Верно, не е вентилатор, а ширм. След смяна на дограмата като го пусна на 3 си дърпа от канала на мивката, че и сифона си бълбука :)
EDI - майстор
И според мен няма смисъл.Моята баня е 1,2.Х1 и с прозорец 60Х60, който е винаги отворен.Вече 12 години никакви проблеми с банята.
chapara - майстор
hauofpine написа:
Та се чудя сега като се затвори херметически да не почне да излиза мухал.

Е от какъв зор ще я държиш затворена херметически. Моята си е винаги с открехнат прозорец и зиме дори, това ни е отдушника на апартамента.
  • 1
  • 2

Тема "Има ли сммисъл от вентилатор в Банята" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: