• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
hauofpine - помощник
Здравейте искам да ви попитам за мнение за ремонта който ми престои. Ситуацията е следната. От едната страна е кухнята, а от дргата страна на стената са тоалетната и банята. Кухнята е с квадратура 9 кв.м. тоалетната е 1.5 кв метр а банята е 4 квадрата.
Та решил съм да преместя тоалетната в банята като двете помещения са непосредствено едно до друго делиги стена в която са вградени щранговете. Икам да направя малкото помещение само за пералнои килер. Но си имам едно на ум и искам от майсторите да ми оставти там извод за тоалетна, ако слиучайно след време ми притрябва. Искам също в малкото помещение да направя изводи и за бойлер( Тези който използват софииска топлофикация ще ме разберат. Трабите вървят по стената която е между кухнята и банята. Та решил съм да си оставя изводи и за пералня в кухнята , ако се наложи да си слагам втора тоалетна. Ще сменям и вратата на банята та се чудя пвц или алуминии. В банята имам прозотец 80 на 80 но майсторите ме саветват да сложа и вентилатор (това веще го писах в една тема). Та се чудя дли е добра идея да слагам бокйлер в малкото помещение заедно с пералнята. И дали е добра идея да оставям втори ивод за тоалетна, дали няма да ми създава някакви проблеми. За бойлера трябва лид а се изкарва трифазен ток от някъде или може да се включи просто в контакта който ще направя за пералнята. И как ви се струва като цяло идеята на цялата главоблъсканиця!
jekasus - майстор
hauofpine написа:
цялата главоблъсканиця!
От телефона пишеш, затова толкова грешки :-D
Извода за тоалетна го остави, не пречи, хляб не иска, пък втората тоалетна може и да потрябва някога.
hauofpine написа:
За бойлера трябва лид а се изкарва трифазен ток
Забрави по-добре за проточен, слагай обикновен.
Явно за къща става на въпрос...
hauofpine написа:
Та се чудя дли е добра идея да слагам бокйлер в малкото помещение заедно с пералнята.
Няма да се сбият помежду си :-D
hauofpine написа:
или може да се включи просто в контакта който ще направя за пералнята.
Най добре всеки от тези уреди да са на отделен бушон в таблото.
DundyTheCroc - майстор
Апартамента ти е като моя, сигурен ли си, че искаш да се лишиш от отделни баня и тоалетна? Ако си сам все тая, ама ако сте 2-3 парчета става малко интересно ако няма друг кенеф, особено сутрин и вечер ;)
hauofpine - помощник
@ DundyTheCroc за това смятам да оставя извод за втора тоалетна. Ако имам проблеи с това ще си я върна . И за това и ще си остава изводи и за пералня в кухнята, където си се намира сега! Като цяло за момента съм сам, но смятам да живея заедно с приятелката ми. И за това имам едно на ум за в бъдеще.
DundyTheCroc - майстор
Щом смяташ да ставате двама, значи скоро ще сте трима, а третото расте бързо...
Остави си баня и тоалетна отделно, не само за удобство, ами и за хигиена.
jekasus - майстор
Щом си правиш основен ремонт, си направи тоалетна в банята, недей да слушаш крокодила, на него в реката тоалетна не му трябва :-D
Дори си помисли за душ-биде, тя, булята може и да иска туй чудо.
Тия дни видях на живо японска тоалетна, от ония с копчета, вътрешно ме беше страх да седна върху нея :-D
nikolovvd - майстор
Като знаеш колко струва, така е! :)
jekasus - майстор
Аз ще я напълня, хич не ми пука :-D страх ме от изненадата после :-D
DundyTheCroc - майстор
Той крокодила от опит знае, че дори при двама души често един напъва за баня, друг за тоалетна, а при трима или четирима само с едно сервизно помещение е купон :-D
hauofpine - помощник
Благодаря за забавните одговори :) разсмяхте ме .Колкото до бидето, тя има във тях но го използва да си пере мопа в него. Не смятам че трябва да си стеснявам банята допълнително за един моп :))
Майсторите ще започват ремонта в края на другия месец. Някакви съвети да ми дъдет. Събирам всякакви мнения:)
  • 1
  • 2

Тема "Основен ремонт на баня и тоалетна моля за мнения." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: