Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
vlad0bs - напреднал
от предния си отговор към resistbody дали пък ефектът на по-дълга вентилация няма да е по-добър? Дали се увеличава налягането и по този начин да си дърпа постоянно? :?
vlad0bs - напреднал
LazarGanev написа:
А бе как ще оставиш кухня и баня без вентилация бе човек, това е безумие :shock: ?! Еб@м ти красивата баня, като няма вентилация! Същото и за кухнята! Затвори си ги в куфар и не прави глупости!
Е няма да ги оставям без вентилация, ама нещъ да ми се трупат боклуци и да им дишам мизериите на комшиите :)

От снимките на колегата по-горе направо ме побиха тръпки :shock:

Може би, ако няма проблем с дългия път на тръбите, ще се замисля за такъв вариант - запушвам ги тези в банята и изкарвам нови, които ще минат през целия апартамент. По заведенията все пак са им хоризонтални вентилациите, но пък имат и вертикален комин, който предполагам той прави налягането. В моя случай, ако няма вертикален комин май налягането ще е никакво и като спра аспирацията, може въздуха/парата да се върнат обратно :|
LazarGanev - "Велик майстор"
Ако е вертикална - да, но при хоризонталната тръба дължината влошава тягата
vlad0bs - напреднал
LazarGanev написа:
Ако е вертикална - да, но при хоризонталната тръба дължината влошава тягата
Даммм, усетих, че една нищо и половина работа ще стане :(
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
vlad0bs написа:
...По заведенията все пак са им хоризонтални вентилациите...
По заведенията ако знаеш какви са им вентилаторите :lol: Ти не можеш ги захрани с ток. По-точно, не искаш
Аз лично не виждам голяма драма в наличие на тръби там гое. в края на краищщата оветлението ти е под тях, няма да са нещо набиващо е в очите.
Май нямаш визия за нещата
Не бих купила или некупила апартамента заради тези отдушници. Бас, че има важни неща, които не забелязваш. :-D Наснимай всичко и слушай тук колко проблема ще ти намерим :-D
p.v.x - майстор
n_a написа:
vlad0bs написа:
...По заведенията все пак са им хоризонтални вентилациите...
По заведенията ако знаеш какви са им вентилаторите :lol: Ти не можеш ги захрани с ток. По-точно, не искаш
Аз лично не виждам голяма драма в наличие на тръби там гое. в края на краищщата оветлението ти е под тях, няма да са нещо набиващо е в очите.
Май нямаш визия за нещата
Не бих купила или некупила апартамента заради тези отдушници. Бас, че има важни неща, които не забелязваш. :-D Наснимай всичко и слушай тук колко проблема ще ти намерим :-D
Мммм дааа...

:rock:
resistbody - майстор
vlad0bs написа:
от предния си отговор към resistbody дали пък ефектът на по-дълга вентилация няма да е по-добър? Дали се увеличава налягането и по този начин да си дърпа постоянно? :?
Хоризонталната няма да има самозасмукване, само моторите като работят ще има ефект.
Аз като бях на квартира бях на 15 етаж и всичко минаваше през мен.... а като гледам снимките на колегата и на първия не е много добре.... другото е, че някой отгоре може да го ядосаш и да ти запуши аспирацията ;) или просто да си е луд.... една съседка сядаше до вентилацията и почваше да псува другата, че и омирисвала апартамента с манджите си....
vlad0bs - напреднал
n_a написа:
vlad0bs написа:
...По заведенията все пак са им хоризонтални вентилациите...
По заведенията ако знаеш какви са им вентилаторите :lol: Ти не можеш ги захрани с ток. По-точно, не искаш
Аз лично не виждам голяма драма в наличие на тръби там гое. в края на краищщата оветлението ти е под тях, няма да са нещо набиващо е в очите.
Май нямаш визия за нещата
Не бих купила или некупила апартамента заради тези отдушници. Бас, че има важни неща, които не забелязваш. :-D Наснимай всичко и слушай тук колко проблема ще ти намерим :-D
То не е конкретно за тези отдушници, ами всичко в апартаментчето е жмел :) Не бих желал да се хващам с такъв цялостен ремонт, ако накрая такива неща ще ми бодат очите :)

Баничката е достатъчно малка, а и ще има още много куфари заради ВиК тръби, канализация и водомери...пък и допълнителен куфар да виси от тавана... в който да хвърлят фасове... :shock:

Ето едно видео за по-ясна представа. Апартаментчето нямаше бушон на ел. таблото, затова е такава тъмница
https://www.youtube.com/watch?v=yPQlZgy ... e=youtu.be

Апартаментчето е едностайно. Това с леглото дето е уж като стая е разделено от гардероб, няма стена. Общо взето прилично разположение...само тази баня е толкова гадна, че.... :vom:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Пълна смяна на ВиК, включително и на горния апартамент ...
п.с. Какво има между тази баня и входната врата?
п.п.с. Панел ли е?
vlad0bs - напреднал
n_a написа:
Пълна смяна на ВиК, включително и на горния апартамент ...
п.с. Какво има между тази баня и входната врата?
п.п.с. Панел ли е?
На горния апартамент едва ли ще ми дадат да пипам :) А и се водят към общи части и май не мога да ги режа и да речем да ги вградя в стената вместо да им правя куфари.
Между банята и входната врата е ниша към 1кв за пералня евентуално.
Тухла е

Тема "Странни тръби за вентилация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: