Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
tdk 71 - специалист
Промивната е сресана по късо ли колега
tdk 71 - специалист
По късо да е отрязана тръбата ли колега
Тя нали влиза в гумен тампон който се напъхва в чинията
Докрай ли трябва да е напъхан
brum - майстор
Има ли инструкции с чинията? Ако да - отвори и виж какво пише в тях вместо да чакаш някой друг да свърши това вместо теб.
shalata - помощник
Ами оказа се че не е. Идва майстор, демонтира я и каза че е ок. Смени тампона за всеки случай и пак си е същата работа.
krasi92 - майстор
Е нали е еднаква с другата. Ако мислиш че е производствен дефект предяви рекламация в магазина. Грешен монтаж се разбра че не е.
Ние имаме абсолютно същата ситуация. Еднакви казанчета Grohe и еднакви чинии Caro Rimless. В едната баня няма проблем, в другата толкова силно изстрелва струята, че пръска по краката и плочките. За жалост не знам какво можем да направим, надявах се да минем без демонтаж и проблема да е някак в бутона на казанчето.
вт мар 23, 2021 7:19 pmshalata написа:
Здравейте!
При мен се получава същият проблем със силна струя и пръски. Много интересен е факта, че имам две тоалетни с еднакви казанчета на Ghroe и еднакви чинии на Roca. В едната не пръска, а в другата пръска. На какво според вас се дължи този проблем?
Благодаря!
kozl - майстор
нед яну 22, 2023 3:30 pmmilenkaaa написа:
Ние имаме абсолютно същата ситуация. Еднакви казанчета Grohe и еднакви чинии Caro Rimless. В едната баня няма проблем, в другата толкова силно изстрелва струята, че пръска по краката и плочките. За жалост не знам какво можем да направим, надявах се да минем без демонтаж и проблема да е някак в бутона на казанчето.
Проблема не е в бутоните.
На Грое в казанчетата може да се регулира нивото, съответно обема на промивната вода. Ако това не помогне срещу пръскането може седалото да е дефектно.
В хотел в няколко тоалетни с вградени структури си пръскаше извън седалото. Ефекта ако стоиш пред него е мокри крака. След няколко промивки на краката придобих навик да заставом странично като натискам бутона :-D
При синовете структурите са Грое, седалата са на Видима и няма пръскане извън седалото.
tdk 71 - специалист
Здравейте
Проблема с който се сблъсках с пръскането е че при комбинацията структора Грое и турско седало рим лес се получава този проблем
За целта се монтира дебител ограничител на Грое
Разглобява се през бутона и се пъха
Представлява една пласмасова част
Прилича на качачка от шампоан
Понеже не ми се дават 50 лв за оригинала съм намерил решение
Купувам единпрепарат италиански за под
Капачката му е едно към едно с Ограничителя на Грое
Просто режа тапата
Работи системата
Тов проблем го няма когато седалата са на Видима или други
tdk 71 - специалист
Само да поясня че на пазара се продават доста ментета на тоя дебитен ограничител и не се заккрепват в тръбата
Оригинала е скъп
ve4er - напреднал
чет фев 16, 2023 11:29 amtdk 71 написа:
Здравейте
Проблема с който се сблъсках с пръскането е че при комбинацията структора Грое и турско седало рим лес се получава този проблем
За целта се монтира дебител ограничител на Грое
Разглобява се през бутона и се пъха
Представлява една пласмасова част
Прилича на качачка от шампоан
Понеже не ми се дават 50 лв за оригинала съм намерил решение
Купувам единпрепарат италиански за под
Капачката му е едно към едно с Ограничителя на Грое
Просто режа тапата
Работи системата
Тов проблем го няма когато седалата са на Видима или други
Колеги, темата е малко старичка, но днес ме споходи същия ужас, монтирахме римлес чиния и структура на Grohe, и се получава едно яко неприятно обливане на задните части :-D. Този дебитен ограничител виждам е по 30-тина лева - плочките са налепени ще може ли през бутона да се сложи тази хайдима има ли ефект - то не ти требе биде в случая. Егати проблема - не съм очаквал от нищо-нещо стана, иде ми да сменя чинията.

П.П. Виждам два вида такива ограничители, единия се пуска в тръбата и застава на ъгъла на тръбата към чинията, другия се слага горе някъде на тръбата след механизма за източване, кой е правилния за този комплект.

Тема "Твърде силна струя при пускане на водата в т.чиния" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: