Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
ivanvasilev1970 - специалист
Здравейте,
Друг проблем, с който се сблъсквам е , че при пускане на водата в тоалетната чиния, явно налягането на падащата вода е много силно и при първия досег на тази вода с водата в чинията понякога предизвиква капчици пръски, които можеш да усетсетиш по крака си, когато си пред чинията.
Прикачен файл:
20160828_063954+.jpg
Чинията е висяща, казанчето вградено на grohe
Пробвах да намаля обема на видата в казанчето- без ефект.
Благодаря
roland - специалист
Според мен е от модела на чинията. Аз също съм с грое, но го нямам този проблем. Чинията ми е с вградено биде. Ако ти се занимава да я сваляш, може да смениш тампона, който уплътнява тръбата в порцелана с по - тесен, например универсален. Тогава ще намалиш дебита и със сигурност ще си решиш проблема със силното обливане. Не съм срещал подобен проблем до сега, вероятно грое за да свалят цените много са занижили качеството.
chapara - майстор
Има вероятност чинията да се е прецакала, до сега как беше? Когато водата тръгва има един разпределител в отливката на чинията порцеланов мисля и ако твърде яко е мита чинията или просто от струята на водата се е счупил се получава такъв ефект, а парченцето да е заминало по канален ред :roll:Онова зъбче в тъмно обозначено
Изображение
shalata - помощник
Здравейте!
При мен се получава същият проблем със силна струя и пръски. Много интересен е факта, че имам две тоалетни с еднакви казанчета на Ghroe и еднакви чинии на Roca. В едната не пръска, а в другата пръска. На какво според вас се дължи този проблем?
Благодаря!
chapara - майстор
Промивната тръба е окъсена. Има белег на чинията до къде трябва да влезне.
shalata - помощник
вт мар 23, 2021 9:03 pmchapara написа:
Промивната тръба е окъсена. Има белег на чинията до къде трябва да влезне.
Окъсената хвърля с по-голяма сила и затоваа пръска, така ли? И това може ли да се коригира с демонтаж или самата тръба е срязна по-къса.
Съжалявам за глупавите въпроси, но не съм запознат.
shalata - помощник
вт мар 23, 2021 11:40 pmchapara написа:
Именно.
Благодаря!
Svezar - специалист
Затваряй капака и тогава пускай водата...няма да има капки :)
Mitashki_MM - специалист
Спомням си, че на моята чиния (Roca Debba) имаше една бяла пластмасова втулка на мястото където влизаше промивната тръба. Като питах момчето в магазина - какво е това и трябва ли да го махам ми обясни, че било точно за това - да намаляло силата на струята и да разпръсквало по-равномерно по целия периметър на чинията.

Тема "Твърде силна струя при пускане на водата в т.чиния" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: