Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Здравейте съфорумници ,
от скоро съм собственик на симпатично панелно жилище в гр.Пловдив - квартал Южен ( познат като Кичук Париж ).
Тъй като смятам да го постегна се нуждая от Вашите професионални съвети.
Основният ми проблем e предстоящият ремонт на баня, както и тоалетната , тъй като там има най - много какво да се направи.
Като цяло в жилището не е правен ремонт от абитуриентската вече на Лили Иванова и се налага да ми дадете съвети и евентуално ориентировъчни цифри ( и срокове ) , колко биха ме "Обръснали" за цялостен основен ремонт.
И така ... от какво се нуждая за ремонт на банята:
1.Демонтаж и изчистване на всички боклуци - плочки , мивки , смесители , лята мивка и пр.
2.Лепене на плочки - под и таван
3.Шпакловка на стените над 1.8м и таван
4.Цялостна подмяна на ВиК Инсталацията
5.Допълнителни довършителни дейности - фугиране , лайсни и пр.
6.Монтаж на бойлер , мивка , смесител , душ система и пр.

Искам също така изпълнителя да не е обичайния домашен майстор , от тези, които сами правят ремонти на баня ( основно след постоянната му работа ) от 18:00 до 21:00ч.
Желая също така да имам реална оценка колко ще ми струва всичко това , ако дам проект , дизайн и цветове на банята.
Тъй като съм доста ангажиран реално ще мога да посещавам обекта веднъж седмично и ми се иска човека , който работи да поеме цялостната дейност от материали до труд и почистване.

Прикачено изпращам една снимка , как изглежда банята .
P.S Тъй като не бях сигурен къде да публикувам темата, ще помоля модераторите да не я трият ако е на грешното място ,а просто да я преместят. :)

Предварително благодаря.

Свържете се с препоръчани специалисти за ремонт на баня!

Намерете препоръчани майстори и фирми за ремонт на баня в София!

Намерете препоръчани майстори и фирми за ремонт на баня в Пловдив!

Прикачен файл

New Doc 8_1.jpg
jekasus - майстор
John Doe написа:
2.Лепене на плочки - под и таван
Под и стени се надявам. :-D
John Doe написа:
5.Допълнителни довършителни дейности - фугиране , лайсни и пр
Не са довършителни, а допълнителни към точка 2.
Забрави изравняване на стени и замазката. И те си влизат в ремонт на банята.
Цените на работа в Пловдив изобщо не знам... Срок -грубо 20 работни дни.
Търсиш фаянсаджия, той или прави всичко сам, или има колеги за другите работи.
John Doe написа:
Желая също така да имам реална оценка колко ще ми струва всичко това
Има смесители от 30-40 лв до няколко хиляди, както и подови сифони от 10-20 лв до пак няколко хиляди, да не говорим за плочки, лайсни и друго.
Здравей ,
благодаря за бързото включване.
Интересни грешки съм допуснал , особено това с тавана :D
Относно цените , имам вече известна база за сравнение , но обичам да търся няколко мнения по даден въпрос.
Какво съм изчислил за момента относно планирания ремонт на баня:
Плочки - около 900 лв. и 900лв за поставянето им.
Вик услуги около 600лв. ( труд и материали)
Шпакловка - 350 лв ( труд и материали)
Изравняване на стени , лайсни , фугиране , къртене и изнасяне на боклука - 500лв.
Сифони , смесители , моноблок , душове , мивки и пр - 1000лв.
Грубо си правя сметката със заложени 10% непредвидени разходи да клоня около 5000лв - от - до.
Относно честно срещаните проблеми при ремонти на баня - денивелация на под , стени и таван при проблемите са сведени до минимум тъй като това ми бе първият ангажимент след оразмеряването на апартамента.
За момента нямам разминаване с повече от 10 мм при стена , таван и под с размер около 4500мм.
Най - лесно успях да го засека когато поставях алуминиеви/интериорни врати с "периферия" и огледа на первазите поставени около паркета ми.
Очаквам все пак коментар и по останалите точки :)
chapara - майстор
Горе-долу влизаш в нормите :wink:
hauofpine - помощник
Аз сега ще правя основен ремонт на баня като тебе. Макар че моята баня е по малка. И аз сменям ВиК и местя всичко от едно място на друго. Моя ремонт илиза около 3500 за баня 1.700 на 2000. В това число са нова врата, санитарията, която е на видима всичко. И плочки от по 15 лева на квадрат.

Тема "Цялостен ремонт на баня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: