• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
  Morphy
Здравейте!
Не съм специалист, но си монтирах новия бойлер сам. Всичко е наред освен една подробност - като го включа да загрява започва да се качва налягането, което отчита манометърът. Проблемът е, че датчикът е само до 4 бара. Стрелката превърта и удря ограничителя на нулата (сигурно 5 бара), когато водата е около 50 градуса. Като пусна топлата вода и стрелката пада до към 1,6 бара. Бойлерът е Аристон Шейп Еко 50 л. с максимални работни 8 бара.
Въпросът ми е дали става нещо, за което трябва да се притеснявам или просто ми трябва манометър до 10 или 16 бара, който може да отчете реалното налягане.
И изобщо манометърът кое налягане измерва? Изглежда това в бойлера, но нали след него има елемент, който не допуска вода да се връща от бойлера?

Прилагам снимка. Източих малко топла вода, за да падне налягането до 3 бара. Ще се радвам да погледнете снимката и да кажете дали всичко останало е както трябва.
Уточнение: В стената са разменени цвете на топлата и студената вода, затова червено от стената се свързва със синьо на бойлера.
Много ще съм благодарен за всяка помощ и съвет.
Благодаря предварително!
Прикачен файл:
MIN_0392.jpg
simplex написа:
Освен налягане, топла ли е меката връзка на студената вода? Връща ли топла вода? Значи възвратният клапан не работи. Отделно, би трябвало да прокапе или текне при високо налягане - правил ли го е?
Също така, мисля че е неправилно да се поставя кран на топлата вода.
Не е топла. Не връща вода. Възвратният кран дойде с бойлера и си работи. Не е капало - не посмях да го оставя да вдигне повече от около 5 бара налягане.
Интересува ме манометърът налягането в бойлер ли мери или на входящата студена вода от мрежата. И ако измерва налягането в бойлера (както си и мисля, защото когато се топли водата се покачват и баровете), редно ли е да го сменя с такъв, който отчита и повече от 4 бара, защото бойлерът работи на до 8 бара.
Благодаря!
LazarGanev - "Велик майстор"
Предполагам, че всичко е нормално. Манометърът, поставен по този начин мери налягането преди бойлера, но предпазно-възвратния клапан, с който е обрудван бойлера е от новите, които са сега на мода - пропуска по малко вода към водопровода преди бойлера, за да се избегне прекомерното повишаване на налягането в самия бойлер и да се избегне прокапването, което пък е нормално за стария вид клапани. Така че вероятно всичко си е нормално, но няма как да го разбереш, ако не монтираш манометър до 10 бара. Вероятно налягането е под 8 бара, щом не прокапва клапанът.
LazarGanev написа:
Предполагам, че всичко е нормално. Манометърът, поставен по този начин мери налягането преди бойлера, но предпазно-възвратния клапан, с който е обрудван бойлера е от новите, които са сега на мода - пропуска по малко вода към водопровода преди бойлера, за да се избегне прекомерното повишаване на налягането в самия бойлер и да се избегне прокапването, което пък е нормално за стария вид клапани. Така че вероятно всичко си е нормално, но няма как да го разбереш, ако не монтираш манометър до 10 бара. Вероятно налягането е под 8 бара, щом не прокапва клапанът.
Много благодаря за информацията! Утре купувам един нов ;)
Junak - майстор
simplex написа:
Освен налягане, топла ли е меката връзка на студената вода? Връща ли топла вода? Значи възвратният клапан не работи. Отделно, би трябвало да прокапе или текне при високо налягане - правил ли го е?
Също така, мисля че е неправилно да се поставя кран на топлата вода.
Колко малък пост, и колко много глупости. Как пък едно вярно нещо няма :)
jekasus - майстор
Junak написа:
и колко много глупости
Ще добавя глупост от снимката - все се чудя, за къв чеп навиват тефлонова лента на "гайката" на меката връзка, там си има гумено уплотнение...
jekasus написа:
Junak написа:
и колко много глупости
Ще добавя глупост от снимката - все се чудя, за къв чеп навиват тефлонова лента на "гайката" на меката връзка, там си има гумено уплотнение...
След като научих това, което ме интересуваше, ето че и аз имам възможност на свой ред да разясня някому нещо. Първо обаче да се извиня, ако отговорът не е толкова вълнуващ, колко би очаквал да бъде...
Отговор: Ей така - за всеки случай.
iliya_i - майстор
Morphy написа:
Отговор: Ей така - за всеки случай.
А схвана ли вече, че там където си навил тефлона за всеки случай, той по-скоро пречи, от колкото да помага.
Аз имзм един въпрос: За да се повиши налягането там където ти е манометъра, означава, че или твоят6 бойлер вдига налягането в цалата водопроводна система на града, или някъде преди бойлера има затворен вентил. Абе ти какви идиотщини се опитваш да правиш?????????????????
LazarGanev - "Велик майстор"
Тази джаджа с манометъра представлява регулатор на налягане и се монтира там, където налягането в мрежата е високо. Само че в него има възвратен клапан и затова налягането от бойлера стига само до там и не може да отиде в градската мрежа (за съжаление или не :cool: )
iliya_i - майстор
LazarGanev написа:
Тази джаджа с манометъра представлява регулатор на налягане и се монтира там, където налягането в мрежата е високо. Само че в него има възвратен клапан и затова налягането от бойлера стига само до там и не може да отиде в градската мрежа (за съжаление или не :cool: )
Ганев, а дали действително е бил необходим този регулатор или и той е сложен
Morphy написа:
Ей така - за всеки случай.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Измерване/високо налягане в бойлера при загряване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: