• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
ivanovbg - майстор
kozl написа:
А ти как ги познаваш по външен вид?
Е това вече е с пари :wink:
:partyman:
kozl - майстор
Да ве ората ко ли не праат за пари :-D
jekasus - майстор
kozl написа:
ivanovbg доста си закъснял със съветите.
Всъщност това е отговора на въпроса в тази тема...
Junak - майстор
simplex написа:
Освен налягане, топла ли е меката връзка на студената вода? Връща ли топла вода? Значи възвратният клапан не работи. Отделно, би трябвало да прокапе или текне при високо налягане - правил ли го е?
Също така, мисля че е неправилно да се поставя кран на топлата вода.
И какво, като е топла? При загряване /водата се разширявда/ бойлера връща вода в студената магистрала. И към края на загряването връша и топла вода. Ама е много малко. И невъзвратния клапан си работи. Което показва, че хабер си нямаш как работи комбинирания клапан.
Не е задължително да прокапе - бойлера връща вода в студената магистрала. еко налягането в магистралата стане повече от 7 бара, може и да прокапе.
Какво пречи крана на топлата вода? Смесителя не е ли кран? Мислител.
simplex написа:
Когато няма или не функционира предпазният клапан, особено когато няма студена вода, когато някой отвори крана, връща бойлерът гравитационно вода.
Ще върне, ама друг път. Точно тогава работи невъзвратния клапан - като няма вода.
simplex написа:
Вместо да се правиш на много умен, защо по-добре не написа какво точно е сгрешено и как всъщност трябва да бъде?
Ми нищо няма сгрешено. Просто манометъра е с малък обхват.
ivanovbg - майстор
kozl написа:
Да ве ората ко ли не праат за пари :-D
Да, слагат кълчища/тефлон на гумени уплътнения и регулатори на налягане,щот са чели по нета. :lol: :lol: :lol: Понеже и идея си нямат как работят и едните и другите, след монтажа задават и глупави въпроси. :?
Сега очаквам, понеже капковото напояване е хит, да се появи и капковия душ :wink:

:partyman:
jekasus - майстор
ivanovbg написа:
капковия душ

Прикачен файл

IMG_0816.JPG
Та... благодаря за мненията, които реално ми помогнаха - имаше такива.
Имаше и някакво, което твърдеше, че вдигам налягането във водопроводната мрежа на цяла София - тук малко се притесних, най-вече за другите.
Иначе си взех манометър за до 10 бара за 7 лв. Като загрява бойлерът, налягането се качва до 6-7 бара. Като стопли до 60 градуса и спре да загрява - пада до 3-4. Крайният резултат - спокоен съм, че не минава повече от 8 бара, което е максималното налягане за бойлера (по характеристика).
Иначе за гаранцията - излишно питах и не е необходимо бойлерът да е монтиран от фирма, която се занимава с това специално. Прочетох и гаранционните условия и книжката - никъде не пише подобно нещо. Това, което не се вижда на снимката, е, че бойлерът е с щепсел.
kozl - майстор
Това със щепсела не е добре. По магазините се продават така наречените бойлерни табла.
ivanovbg - майстор
Morphy написа:
Та... благодаря за мненията, които реално ми помогнаха - имаше такива.
Имаше и някакво, което твърдеше, че вдигам налягането във водопроводната мрежа на цяла София - тук малко се притесних, най-вече за другите.
Иначе си взех манометър за до 10 бара за 7 лв. Като загрява бойлерът, налягането се качва до 6-7 бара. Като стопли до 60 градуса и спре да загрява - пада до 3-4. Крайният резултат - спокоен съм, че не минава повече от 8 бара, което е максималното налягане за бойлера (по характеристика).
Иначе за гаранцията - излишно питах и не е необходимо бойлерът да е монтиран от фирма, която се занимава с това специално. Прочетох и гаранционните условия и книжката - никъде не пише подобно нещо. Това, което не се вижда на снимката, е, че бойлерът е с щепсел.
Сега като си се успокоил, махни всичко излишно и си вържи бойлера по инструкциите.
И за следващия път запомни че за всичко си има стандарти. Това важи и за водопровода и ВИК-то си го регулира. Налягането не превишава стандарта. С това са съобразени всички ВИК тръби, фитинги, бойлери и ... Иначе ако в Младост е 4 бара водопроводното налягане в Дружба би трябвало да е 14 и да няма здрава тръба ибойлер :wink:
:partyman:
LazarGanev - "Велик майстор"
simplex написа:
Прав си. Само едно нещо - тези два крана на топлата и студената вода. Представи си, че някое детенце мине и ги повърти и бойлерът почне да работи така, че и двата са затворени.
А ти осъзнай, че това е съвсем нормална работа на бойлера! Каква е разликата между отворени и затворени кранове?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Измерване/високо налягане в бойлера при загряване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: