• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
wanderer - специалист
колега, към кой модел се насочи? сега ми пусна мухата да премеря и моето налягане, от чисто любопитство. наскоро правиха в квартала воден цикъл, та доста се вдигна налягането в мрежата. гледам в ташев има и нискобюджетни - по 5 -8 лв, дали ще вършат работа?
iliya_i - майстор
wanderer написа:
колега, към кой модел се насочи? сега ми пусна мухата да премеря и моето налягане, от чисто любопитство. наскоро правиха в квартала воден цикъл, та доста се вдигна налягането в мрежата. гледам в ташев има и нискобюджетни - по 5 -8 лв, дали ще вършат работа?
Прекалено много се филмирате с тава налянане на бойлера. Защитния клапан е настроен на 7 bar, което е по-ниско от максималното налягане на бойлера. Ако Налягането в бойлера превиши 7 bar, водата ще протече през предпазния вентил. Такъв регулатор се слага само в случай, че налягането във водопровода ви е над 7 bar. Но ако налягането ви е такова, клапана ще тече постоянно.
Абе като толкова ви е шубе от тези бойлери, та сте готови да правите глупости, с които зорлян да ги надувате допълнително, вземете ги спрете, топлете си вода в кофи на котлона и се поливайте с канче :-D

П.С. Като толкова ти се мери, мери го в 5ч. през нощта, защото тогава налягането е най-голямо.
chapara - майстор
За между глупостите да отбележа че с монтажа вече си загубил гаранцията на бойлера
Morphy написа:
Здравейте!
Не съм специалист, но си монтирах новия бойлер сам.

Уточнение: В стената са разменени цвете на топлата и студената вода, затова червено от стената се свързва със синьо на бойлера.[/quote]

Като гледам няма нищо объркано, от дясно-студена, от ляво-топла :cool:
Много ще съм благодарен за всяка помощ и съвет.
[/quote]

Най важното нещо за да получиш пълноценен отговор е да зададеш пълноценно и правилно въпроса си :wink: :!:
wanderer - специалист
  • iliya_i, чети по внимателно! никъде не съм писал че искам да меря налягането в бойлера. :wink:
ivanovbg - майстор
Morphy написа:
Здравейте!
Не съм специалист, но си монтирах новия бойлер сам. Всичко е наред освен една подробност - като го включа да загрява започва да се качва налягането, което отчита манометърът. Проблемът е, че датчикът е само до 4 бара. Стрелката превърта и удря ограничителя на нулата (сигурно 5 бара), когато водата е около 50 градуса. Като пусна топлата вода и стрелката пада до към 1,6 бара. Бойлерът е Аристон Шейп Еко 50 л. с максимални работни 8 бара.
Въпросът ми е дали става нещо, за което трябва да се притеснявам или просто ми трябва манометър до 10 или 16 бара, който може да отчете реалното налягане.
И изобщо манометърът кое налягане измерва? Изглежда това в бойлера, но нали след него има елемент, който не допуска вода да се връща от бойлера?

Прилагам снимка. Източих малко топла вода, за да падне налягането до 3 бара. Ще се радвам да погледнете снимката и да кажете дали всичко останало е както трябва.
Уточнение: В стената са разменени цвете на топлата и студената вода, затова червено от стената се свързва със синьо на бойлера.
Много ще съм благодарен за всяка помощ и съвет.
Благодаря предварително!
Прикачен файл:
MIN_0392.jpg
Я изхвърли манометъра и не се притеснявай. Къпи си се като бял човек.
:partyman:
kozl - майстор
Покрай манометъра изхвърли и бойлера и ще се къпеш като снежно бял човек :lol:
Смени си манаметъра с до 10 атм.
+1 към LazarGanev......
Този манаметър е необходим за настройване на редуцир вентила (регулатора на налягане). Като удря стрелката в ограничителя, най-вероятно манометъра ще се повреди и няма да отчита вярно.
Когато е слаган манометъра едва ли някой се е сетил, че след регулатора на налягане може да се повиши налягането повече от 4 атм. Но вече е факт.
ivanovbg - майстор
kozl написа:
Покрай манометъра изхвърли и бойлера и ще се къпеш като снежно бял човек :lol:
Смени си манаметъра с до 10 атм.
+1 към LazarGanev......
Този манаметър е необходим за настройване на редуцир вентила (регулатора на налягане). Като удря стрелката в ограничителя, най-вероятно манометъра ще се повреди и няма да отчита вярно.
Когато е слаган манометъра едва ли някой се е сетил, че след регулатора на налягане може да се повиши налягането повече от 4 атм. Но вече е факт.
Много грешно и подвеждащо мнение. Регулатора в случая, се ползва не по предназначение. Той е за поддържане на постоянно налягане при променлива консумация, а не при никаква. Тогава не работи адекватно. С монтажа на този регулатор се премахва регулиращия ефект на оригиналния клапан. Тоест той регулира налягането в бойлера да е равно на водопроводното. Лазар го е казал, ама като няма кой да чете...
LazarGanev написа:
...но предпазно-възвратния клапан, с който е обрудван бойлера е от новите, които са сега на мода - пропуска по малко вода към водопровода преди бойлера...
И въобще се правите на по набожни от папата. Чули сте че се подковават конете и вдигате и вие крак :lol: :lol: :lol: :lol:

:partyman:
kozl - майстор
ivanovbg написа:
Много грешно и подвеждащо мнение.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Нито грешно, нито подвеждащо. Ако нещо е подвеждащо е тва е:
ivanovbg написа:
Я изхвърли манометъра и не се притеснявай. Къпи си се като бял човек.
ivanovbg написа:
Регулатора се ползва не по предназначение. Той е за потдържане на постоянно налягане при променлива консумация, а не при никаква. Тогава не работи адекватно. С монтажа на този регулатор се премахва регулиращия ефект на оригиналния клапан. Тоест той регулира налягането в бойлера да е равно на водопроводното. Лазар го е казал, ама като няма кой да чете...
LazarGanev написа:
...но предпазно-възвратния клапан, с който е обрудван бойлера е от новите, които са сега на мода - пропуска по малко вода към водопровода преди бойлера...
И въобще се правите на по набожни от папата. Чули сте че се подковават конете и вдигате и вие крак :lol: :lol: :lol: :lol:
:partyman:
Тука пак :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Ти мноо си чувал ве :shock: "регулиращия ефект на оригиналния клапан" :megaeek: Тоя клапан може и да е диферинциален, а може и просто да не уплътнява добре ОК, но при всички случаи това НЕ Е РЕГУЛИРАЩ , а е предпазен двоен клапан.
А то не е важно да моеш да четеш требе и да разбираш :-D
Тоест той регулира налягането в бойлера да е равно на водопроводното.
"Това е за бисерите :lol:
ivanovbg - майстор
На новите клапани оста на възврата също е клапан на диф налягане. При повишаване на налягането с 0,5 бара в полза на бойлера отваря и връща вода към водопровода. Затова не капят като старите. 7-те бара на другия клапан са само защитни и с доста по голям дебит.

Та купи си един нов и го разгледай с учебна цел преди да плямпаш глупости. Може и да му накичиш манометри и да си тестваш.
kozl - майстор
ivanovbg доста си закъснял със съветите.
А ти как ги познаваш по външен вид?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Измерване/високо налягане в бойлера при загряване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: