• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
kozl - майстор
чет яну 05, 2023 2:01 amAngel21312131 написа:
Т.е не трябвало да монтираме редуктор втози случай, защото след монтажа налягането се вдига над 8 бара и бойлера капе. Плюс това като пусна смесителя идва доста силно вода и след 3 4 секунди се нормализира и натоварва цялата мрежа. По добре ли ще е ако го махнем ?
ДА ако това де си писал в предния си пост е истина:
Angel34 написа:
имам високо налягане в системата и след измерване се оказа, че е 6 бара. ....... и се налага да монтираме регулатор на налягането. След монтажа при нагряване на бойлера почна да се покачва до 8 бара и си ги държи до пускане на водата от някой смесител. Започна да ми капе от клапана на бойлера, преди монтажа на регулатора не капеше, просто ако имаше някоя капка. Какво да направя дали да не го махнем регулатора ? Благодаря предварително.
Това, че струята през смесителя тече 3-4 сек. по-силно и после намалява е поради това, че в балона на бойлера има газ и той работи като РС, докато се изравни налягането м-у това в балона и това на захранващата студена вода. Определено в хоризонталния бойлер предполага възможност за нагрупване на повече газ в балона. Високо настроената Т на подгрев също допринася за ефекта РС в балона на бойлера.
Това, че в някакъв момент са измерили налягане в захранващия водопровод за ст.вода 6 бара не означава, че винаги е толкова. Налягането в общия водопровод се проверява в малките часове на денонощието, когато се очаква това да е статично водно налягане, поради вероятността в този час консумацията да е минимална.
чет яну 05, 2023 8:49 amkozl написа:
чет яну 05, 2023 2:01 amAngel21312131 написа:
Т.е не трябвало да монтираме редуктор втози случай, защото след монтажа налягането се вдига над 8 бара и бойлера капе. Плюс това като пусна смесителя идва доста силно вода и след 3 4 секунди се нормализира и натоварва цялата мрежа. По добре ли ще е ако го махнем ?
ДА ако това де си писал в предния си пост е истина:
Angel34 написа:
имам високо налягане в системата и след измерване се оказа, че е 6 бара. ....... и се налага да монтираме регулатор на налягането. След монтажа при нагряване на бойлера почна да се покачва до 8 бара и си ги държи до пускане на водата от някой смесител. Започна да ми капе от клапана на бойлера, преди монтажа на регулатора не капеше, просто ако имаше някоя капка. Какво да направя дали да не го махнем регулатора ? Благодаря предварително.
Това, че струята през смесителя тече 3-4 сек. по-силно и после намалява е поради това, че в балона на бойлера има газ и той работи като РС, докато се изравни налягането м-у това в балона и това на захранващата студена вода. Определено в хоризонталния бойлер предполага възможност за нагрупване на повече газ в балона. Високо настроената Т на подгрев също допринася за ефекта РС в балона на бойлера.
Това, че в някакъв момент са измерили налягане в захранващия водопровод за ст.вода 6 бара не означава, че винаги е толкова. Налягането в общия водопровод се проверява в малките часове на денонощието, когато се очаква това да е статично водно налягане, поради вероятността в този час консумацията да е минимална.
Какво ще е най-добре в случая? Когато бойлера не работи има подтоянно налягане 2.5 бара настроено на редуктора, когато започне да топли се вдига до 8бара и надува цялата дистема. Какво препоръчваш ?
ESPACE - майстор
А ти какво желаеш? Да не се вдига толкова налягането? Ако е така сложи си разширителен съд.
kozl - майстор
Ами като начало вземи един съд и при налягане 8 бара след ред.вентила пълни го с топла вода от смесителя докато стане 2,5 бара при ред.вентила.
После пиши колко е обема на водата, която си източил в съда, за да стане от 8 на 2,5 бара след ред,вентила.

А бойлера от колко време е в експлоатация?
Бойлера е от май месец миналата година, около 6 месеца. Не искам да ми надува цялата система до 8 бара и капе заради редуктора, дефакто няма никакъв ефект от ред.вентила освен входящото налягане.
ESPACE - майстор
Казах ти какво да направиш в такъв случай.
LazarGanev - "Велик майстор"
чет яну 05, 2023 4:46 pmAngel21312131 написа:
Бойлера е от май месец миналата година, около 6 месеца. Не искам да ми надува цялата система до 8 бара и капе заради редуктора, дефакто няма никакъв ефект от ред.вентила освен входящото налягане.
1. Кой е казал, че на системата и вреди 8 бара налягане?
2. Ако регулатора е монтиран точно преди бойлера, то налягането преди него си остава старото, т.е. 6 бара, ама то дали е 6 или 8 - все тая
3. Пукането на бойлера няма да се оправи с регулатора - вероятно си го разбрал. То си е от марката. Виж там Хидрата ако те компенсира някой лев, той препоръчва вносните бойлери и анатемосва българските. А иначе единствената мярка, която може да облекчи натоварването на бойлера и да облекчи твоите мъки ти я казаха - това е разширителен съд за питейна вода - 8-9л ще е достатъчен. За големите бойлери той е задължителен и често монтажа е обвързан с гаранцията.
4. Регулаторът може да го махнеш и да се опиташ да го навреш отзад на който ти го препоръча. Без него налягането в горещия водопровод ще варира само между 6 и 8 бара, а с него - от 2,5 до 8. Дебитът с него също се ограничава.
ESPACE - майстор
чет яну 05, 2023 5:24 pmLazarGanev написа:
Виж там Хидрата ако те компенсира някой лев, той препоръчва вносните бойлери и анатемосва българските.
Mалко офтопик в тая връзка. Мой колега преди повече от 10 години си купи бойлер Gorenje оригинал словенски. Купи го като резерва, когато му се пробие стария да го смени. Та преди 4 години го смени и днес изгоря нагревател. По магазините не може да намери странния уплътнителен фланец та ще поръчва. Около 60лв ще му излезе фланец с нагревател и куриер. Ако беше Елдом или Теси щеше да се къпе тази вечер. А сега с кофата.
kozl - майстор
Освен РС ето и още едно предложение:



Изображение



№2 е предпазен клапан. Ако ползваш ред.вентила настроен на 2,5 бара може №2 да е за налягане м-у 3 и 7 бара.
И ако беше отговорил на предното питане, поне аз щях да съм ориентиран колко максимум вода ще се губи при загряване на бойлера :?
Последна промяна от kozl на чет яну 05, 2023 5:43 pm, променено общо 1 път.
Благодаря на всички за отговорите, просто не знам какво да правя. Всички станаха майстори вече, знаят не знаят говорят….
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Измерване/високо налягане в бойлера при загряване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: