• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
burkov - специалист
Мисля че може и да намеря влагоуловител.
Колко мощен трябва да е, цялото помощение е 20 квадрата.
И колко време ще трябва да работи?
chapara - майстор
burkov написа:
Мисля че може и да намеря влагоуловител.
Колко мощен трябва да е, цялото помощение е 20 квадрата.
И колко време ще трябва да работи?
Колкото по мощен, толкова по малко време. В детайли не съм запознат, това което съм виждал така събираше водата+ един грамаден вентилатор за въртене на въздуха, че от маркуче течеше непрекъснато струйка вода. И колко мощен-толкова че изпопадаха картините от стените :cool: :-D
burkov - специалист
Хахаххаха, това звучи добре :D

http://www.hygrooptima.com/dryer-rent.html
Ето този TTK 800 / TTK 600 за 24 часа, все ще изкара повечето вода, надявам се.

Ще проуча още въпроса и може да го взема.
Лошото е че тока горе е доста зле, та ще трябва и генератор или стабилизатор сигурно.
chapara - майстор
Да този го бива, за 24 часа ще видиш на къде си и ще прецениш дали не ти трябва за още 24 часа. Това което аз видях в Щатите се комбинираше с много мощен отделен вентилатор за да върти въздуха в помещението. Може би ще спасиш зимата с/у някой лев :wink:
chapara - майстор
А, не съм видял че предлагат и вентилаторите, този който аз видях беше подобен на TFV 30 S в комбинация с влагоуловителя :wink:
TACHO - специалист
Според мен не трябва да се слага прекалено мощен влагоуловител, защото има опасност от прекалено бързо изсъхване на стените и последващо напукване на мазилката. Имах такъв случай с апартамента ми ново строителство, бях го оставил да работи по 24 часа, за това време събирах по 3-4 литра вода на денонощие от помещение 32 кв. м. но след седмица се появиха пукнатини в гипсовата шпакловка. В другата стая, в която не е работил влагоуловителя, нямаше такъв проблем. Все пак тази вода не може да се "изсмуче" за няколко дни, а е по-дълъг процес и не трябва да се прекалява с влагоуловителя. Вентилаторът обаче е задължителен за по-добра циркулация.
kozl - майстор
Аз не съм останал с вЧепетление, че влагоуловителите са суперизтисквачки. Ползвали сме в новото строителство, заради полагане на паркет или лепен мокет и зимно време кога не може да се проветрява.
От мой личен опит с изпрана тапицерия на кола, на третия ден влагоуловителя работеше без да пълни резервоара - т.е. каквото могъл отнесъл. Тапицерията видимо суха, но като седнеш и гъзa мокър :shock:
Та колата седа 3-4 дни с отворени врати на пек и дупето сухо :lol:
Втори пример.
Спука се тръба от водопровода в гаража. Цяла нощ е спрейвала вода в помещението. На другия ден цял ден проветрение, подсушаване и преместване на инструменти и др. мокри годни, оцелели неща. Колата само я забърсах и стана като къпана. Не съм ползвал влагоуловител - само с проветрение и то за части от деня. Мазилката, шпкалована и на латекс и цокъл с блажна боя навсякъде се напука. Гъстотата на пукнатините в близост до тръбата е най-голяма.
Това за успокоение не беше добре, но пък е истина за съжаление :cry:
На майка ми в апартамента - теч от горния апартамент от вида капка по капка - вир. Резултата паднала шпакловка с част от мазилката и 2 спукани плочки на стената, но хастара точно зад тези плочки е по-дебел от хастара зад другите плочки.
Газобетона се пука масово. Предполагам влажен се влага в зидарията и после при постепенно изсъхване се пука през телата, защото лепилото по яко. Класическата зидария с хоросан се пука във фугите. Обаче ако е измазана с турбозол, стават други пукнатини в мазилката, които не са по очертанията на зидарията.
burkov - специалист
Най трудно ми е с проветрението там.
Тъй като няма някой постоянно, а и няма как да пусна сота с отворени прозорци, се проветрява само когато съм там за поредния ремонт :D
В неделя ще огледам отново какво е положението и ще пусна отново снимки за сравнение.
  • 1
  • 2

Тема "Нова наводнена баня, трябва ли да се притеснявам" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: