Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Kondor1 - специалист
Вентилаторите имат ли варианти да духат навътре и навън или всички са само навън? Трябва ми един да вкарва въздух, вместо да изсмуква.
burkov - специалист
Сложи го от външната страна :)

Но ако е за да има дебит за изсмукващия, мисля че и един отвор с клапичка ще е повече от достатъчен.
zdravcho - специалист
Kondor1 написа:
Вентилаторите имат ли варианти да духат навътре и навън или всички са само навън?
Зависи от конструкцията на вентилатора - осов, центробежен, и от мотора който го върти - може ли да му се сменя посоката на въртене или не.
Kondor1 написа:
Трябва ми един да вкарва въздух, вместо да изсмуква.
Просто го сложи на обратно или от външната страна. На вентилатора обикновено има стрелки указващи посоката на въртене на перката и посоката на духане.
шоп - майстор
Kondor1 написа:
Вентилаторите имат ли варианти да духат навътре и навън или всички са само навън? Трябва ми един да вкарва въздух, вместо да изсмуква.

:-D :? :rolleyes:

Всичко зависи от гледната точка. Вън-вътре?!?! Завъртането при монтажа на ВСЕКИ вентилатор на 180 градуса, означава, че автомачично се променя посоката на потока.

Успехи!
Kondor1 - специалист
шоп написа:
Завъртането при монтажа на ВСЕКИ вентилатор на 180 градуса, означава, че автомачично се променя посоката на потока.
Как си представяш завъртането на 180 градуса на вентилатор от тоя тип:
http://www.technopolis.bg/bg/Bathroom-f ... 0/p/850200

Иначе идеята е, че има друг вентилатор, който духа в посока навън - тоя би могъл да му помага с вкарване на въздух, който така и така ще влиза през вентилацията, но предполагам има разлика дали само един изтегля или има и втори, който вкарва въздух. Товара върху първия би трябвало да е по-малък => по-бърз поток.
шоп - майстор
Много лесно се завърта. Форума е направи си сам, нали? За 15 мин го режа, завъртам, фиксирам и монтирам на стената без да се вижда интервенцията:-)
zdravcho - специалист
Моя е на ММоторс и вътре има ето такъввентилатор като ВО120, само че е 100мм ако не греша
http://www.mmotors.bg/bg/products/%D0%9 ... D0%9E.html

Огледай го внимателно - най-вероятно ще намериш как да го разглобиш и обърнеш. Ако няма такъв вариант трябва да действаш със скалпела аааааа с ножовката както те посъветва колегата
Kondor1 - специалист
http://ventilator.bg/home/199-silent-100-cz-sp.html

Тоя вентилатор дали наистина е максимално тих или е поредният "най-тих". Мисля да сменям стария, че хем шуми хем няма и клапа и влизат миризми от горния етаж.
nikolov333 - майстор
Имам същия в офиса само че по-големия Силент 200 и за моите разбирания не е много тих, но и климатиците на най-тихия режим са ми шумни по-принцип, така че може и да не може по-тихо, понеже потока, който минава през вента е голям, а отвора на ф-то е малък, та самия въздух доста шуми..

Тема "Вентилатор за отдушник" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: