Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
ivan_ws - напреднал
Тези дни монтирах една вградена структура. И съответно нали трябва водоподаването да е на твърда връзка, навих с тефлонова лента едно ппр съединение и след монтажа направо се залепих на него. И понеже осъзнавах, че ще пробвам дали има течове, чак след като е станало късно за донатягане (след монтажа), го натегнах колкото можах и сложих доволно тефлонова лента на лек конус. Да ама при пускането, след около минута се появи малка капчица. Леко сълзи. Наблюдавах го и е малко, около капка на час. Понеже капе на пластмасовия корпус отдолу, за цяло денонощие се събира 'локвичка' от 5-6 капки (все пак и част се изпавява макар, че е на строеж и е студено). Четох по други теми и там едни казват, че малки течове се самозапушват от приместите във водата, а други предлагат обмазване с поксипол или силикон. Та искам да питам конкретно за моя проблем. Понеже минаха 4 дена и не забелязвам да е намаляло сълзенето. За колко време би се запушило само, ако въобще се запуши. Иначе мога да спра водата, да източа системата да няма налягане, да подсуша и да го обмажа със нещо (ама ми се ще да ми се размине). Силикон или поксипол?
Благодаря!

Прикачен файл

20161011_182705.jpg
jekasus - майстор
Режеш, развиваш и навиваш със калчища и уплътнителна паста https://www.google.bg/search?q=%D0%BF%D ... C6IQsAQILg
infomar
До колкото знам, тефлоновата лента не се раздува с времето.... аз бих ползвал кълчища както е казал колегата.
Това е нещо ново, поне за мен:
Тефлонова корда LOCTITE 55, заместител на досегашните кълчища и тефлонова лента.
Описание:
- Корда за уплътняване на тръби
- Студена и гореща вода
- Питейна вода и газ





http://www.shop.bg-maistor.com/teflonov ... 50m-detail
Изображение
ivan_ws - напреднал
Благодаря за съветите, ама като се обърне колата пътища много. За съжаление преправяне на съединението ми е адски неудобен вариянт. Тъй като подведен от идеята в други теми,че ще се самозапуши, конструкцията около нея напредна и вече е готова. Там няма как клещи за рязане на тръбата да вкарам, какво остава за поялник и т.н. Демек или оправям теча или трябва да разкостя половината контрукция, която старателно съм направил с профили на по 30см и всички сглобки с по 4 нита. Нали си е за мен, а не мие това професията :roll: Това което ми липсва е опит и за това питам дали ви се е случвало. И дали действително ще се замозапуши след Х време. Или да не рискувам и да го закърпя по някакъв начин.
lakosste - специалист
ivan_ws написа:
Благодаря за съветите, ама като се обърне колата пътища много. За съжаление преправяне на съединението ми е адски неудобен вариянт. Тъй като подведен от идеята в други теми,че ще се самозапуши, конструкцията около нея напредна и вече е готова. Там няма как клещи за рязане на тръбата да вкарам, какво остава за поялник и т.н. Демек или оправям теча или трябва да разкостя половината контрукция, която старателно съм направил с профили на по 30см и всички сглобки с по 4 нита. Нали си е за мен, а не мие това професията :roll: Това което ми липсва е опит и за това питам дали ви се е случвало. И дали действително ще се замозапуши след Х време. Или да не рискувам и да го закърпя по някакъв начин.
По принцип има голяма вероятност да ,,закисне,,.Така или иначе нямаш друг вариант освен да изчакаш няколко дни.По-вероятно е да се запуши теча отколкото да продължи да капе ,така че спокойно.Затова аз винаги си вързвам гащите с 2-3 намотки калчища и дори и да прокапе съм сигурен че ще спре.
Rumen Iankov - специалист
Оправете теча навреме.

Тема "Сълзене от съединение WC структура. Мерки?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: