Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Zdrav4i - напреднал
Здравейте, изчетох всички мнения за монтаж на бойлери от различен тип и на различни местоположения но никъде не срещнах условия за монтаж подобни на моите.Затова реших да опиша ситуацията за да събера полезни мнения и съвети.
Особеностите при мен са такива че, мястото на монтажа на бойлера (80л. Теси вертикален), е определено да бъде върху стена която, е изградена от тухла единичка решетъчна (на дупки) която е зидана на "паянта" (тоест не е с широката част надолу а е обърната),след това има плочки лепени с цемент навремето и следващ слой плочка върху плочка.Самата стена играе ролята на куфар който прикрива централните ВиК щрангове.
Въпросът ми е по-скоро не как да плача бойлера защото крепежни елементи има какви ли не, а дали самата стена ще издържи товара който бойлера ще окаже в последствие.
Прилагам и снимка от вътрешната стена на стената за да добиете някаква визуална представа.

Прикачен файл

image-0-02-05-63c3f27f24de91f2a4c1db7ee3c652e57fd5c886235e5fa994ead71931f6c43b-V.jpg
image-0-02-05-63c3f27f24de91f2a4c1db7ee3c652e57fd5c886235e5fa994ead71931f6c43b-V.jpg (99.67 KиБ) Видяна 1743 пъти
juvesan - специалист
Ами ако имаш достъп до задната страна (както изглежда) си лесен : слагаш шпилка, а отзад подлагаш някакъв винкел, профил или каквото ти падне за да разсейва тежестта върху повече тухли и така.... визирам собственият бойлер със серпентина - 100 литра, висящ на подобна долнопробна стена, при това зидани от някой....дето е виждал това на снимка. Проблеми досега не съм видял... едва ли е издържано откъм техническа гледна точка, но откъм практическа се получава в общият случай.... :rock:
Zdrav4i - напреднал
Благодаря ти за отговора.Аз също съм на мнение че вертикално насочен товар би трябвало да издържи подобен вид стена.Ако окачването е добре изпълнено.Подготвил съм същия начин на окачване който ти коментира, П образен профил с шпилка и две гайки.Дължината на П образният профил толкова колкото ми позволява ревизията за проникване и поставяне предполагам около 80см дължина.

Тема "Монтаж на бойлер върху стена от тухла единичка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: