Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
p.v.x - майстор
:rock:

http://www.ekos96.com/%D0%BF%D1%80%D0%B ... %BB-100-62


Изображение


PVC преход вертикален или страничен ф 125
Код на продукта: SXDR10

Натисни приложение.
Semiuser - напреднал
Мхм, интересно - PVC преход. Но той май се закрепва с дюбели? Аз си представях да е малко по-лесно, както споменах по-горе, ако можеше да се залепи със силикон.
nikolov333 - майстор
Вземи си някакво късо парче тръба 6-7см с вътрешен диаметър 125мм и го уплътни да се фиксира в отвора. За уплътняване вече са ти предложили тиксо и подложка за ламинат.. но може и с монтажна пяна, силикон, теракол, гипс или каквото имаш под ръка..аз бих го сложил с пяна или с подложка за ламинат.. :drinkers:
EDI - майстор
И аз така си ги монтирам, със самозалепващо гумено уплътнение за дограма.Гумата е микропореста и добре се деформира, уплътнява много добре.
iliya_i - майстор
nikolov333 написа:
...аз бих го сложил с пяна .. :drinkers:
Авторът на темата да не опитва с пяна в никакъв случай. Пяната се раздува и е доста коварно нещо за хора без опит. Може да запуши тръбата и дори да залепи перката на вентилатора. Една ролка тиксо ще стигне и дори ще остане. А за тежестта, няма да счупи тръбата.
p.v.x - майстор
Semiuser написа:
Мхм, интересно - PVC преход. Но той май се закрепва с дюбели? Аз си представях да е малко по-лесно, както споменах по-горе, ако можеше да се залепи със силикон.
Не е необходимо да го захващаш с дюбели.
Монтираш прехода , с монтажен силикон и това е.
После се монтираш вентилатора с обикновен силикон , за евентуална подмяна във времето.
То вентилатора , обикновено си е консуматив.

:rock:

пп.Това тяло на осветителната крушка , е твърдо като бакелит.
Трябва да внимаваш като го разпробиваш , за кабела.
Да не се разчупи.
nikolov333 - майстор
iliya_i написа:
nikolov333 написа:
...аз бих го сложил с пяна .. :drinkers:
Авторът на темата да не опитва с пяна в никакъв случай. Пяната се раздува и е доста коварно нещо за хора без опит. Може да запуши тръбата и дори да залепи перката на вентилатора. Една ролка тиксо ще стигне и дори ще остане. А за тежестта, няма да счупи тръбата.
Точно за това съм написал АЗ бих..но е добре да се знае, че пяната е гадна за работа. От идеите до тук, най ми харесва схемата със самозалепващата лента за изолация на прозорците.. :drinkers:
Semiuser - напреднал
Аха, нека да изчистим детайла:

Изображение

Вероятно трябва да е нещо подобно. Не съм работил никога с пяна и не бих рискувал. Пробиването на лампата за кабел е притеснително. Очевидно е старичка, не е ясно дали няма да се сцепи и да се наложи да купувам и лампа. Бих направил всичко освен ел. инсталацията, за която трябва да търся един съсед.
Semiuser - напреднал
Привет отново,
Малко се забавих с монтажа, но поне купих вентилатор и обратна клапа. Само, че изникна нов въпрос: в отвода на стената има едни кабели. Предполагам, че са оставени точно за вентилатор. Само, че ключа на банята е единичен и не ми е ясно дали инсталацията там позволява да се сложи двоен ключ, така че вентилатора да се регулира самостоятелно? Чудя се и друго, тези стари кабели дали са в добро състояние, за да се свърже устройството с тях.

Изображение

Тема "Монтаж на вентилатор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: