• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Здравейте! Започнах ремонт на гаража, в който освен гаражно помещение има и второ помещение, което е около 4 квадратни метра. В него има тоалетна, мивка, но не и подов сифон. Не може да се използва за баня, дори ако се измие няма къде да се оттича водата. В т.н. второ помещение минава голяма тръба за отпадни води, към която е свързана и тоалетната. Как да свържа подов сифон за отходната тръба , без на нея да има отвор за такъв? Разстоянието от мястото на предполагаемия сифон до голямата тръба за отточна канализационна вода е около 50-60 сантиметра. Ще съм ви много благодарна, ако ми помогнете с полезни съвети!
шоп - майстор
Монтирате тройник редукция ф110 към ф 50 и си решавате проблемите.
chapara - майстор
шоп написа:
Монтирате тройник редукция ф110 към ф 50 и си решавате проблемите.
Reni_S, колегата ти е отговорил, но трябва да е под нивото за връзване на тоалетната, така че водата от сифона да има наклон към тръбата фи 110, т.е. трябва си яко копане надолу, предполагам в бетона, което пък води до дъзможност за спукване на централния щтранг. С две думи работата не е за "направи си са" :wink:
VLADO66 - майстор
http://markita.net/pvts-skoba-f11050-prehodna.html Пробива се кръг 50мм във вертикалната тръба и се залепва с полиуретанов уплътнител.
jekasus - майстор
VLADO66 написа:
Пробива се кръг 50мм във вертикалната тръба
Ако отгоре на тръбата(и аз предполагам ф110) няма нужда от скоба, само отвор и херметизиране със полиуретан.
VLADO66 - майстор
Абе става по сигурно и прегледно.Даже стягах с едни скоби за зор заман.Ама трябва си къртене за ниво.
jekasus - майстор
VLADO66 написа:
.Ама трябва си къртене за ниво.
Друг начин няма, после гледаме варианти :-D
nikolov333 - майстор
Къртетенето си е задължително, ама требе и мислене..аз например бях оставил един разлонотел 110/50 и къртих до него за да включим още една 110 за друга тоалетна, но бях оставил тръбата на плитко с тънка замазка и на пясъчна възглавница, та стана с малко бой, а и свръзката е отлична.. :drinkers:
iliya_i - майстор
Е има и вариант с повдигане на пода.
chapara - майстор
iliya_i написа:
Е има и вариант с повдигане на пода.
15 тина см. :roll:
  • 1
  • 2

Тема "Как да свържа подов сифон на баня с канализационната тръба?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: