Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
boqnkov - специалист
Здравейте, скоро ще дойде ред да се прави и банята. Имам няколко въпроса и се нуждая от съвет. Това е проекта на банята: Искам нивото в мократа част да е понижено. (1см) Искам между двете помещения да има матова стъклена врата, която да е в линията на плочките от сухата част (не знам дали бях ясен) Въпросите са:

1. Удачно ли е тази врата да се направи да се отваря и в двете посоки и да е 5мм над нивото на сухата част и съответно 1,5см над нивото на мокрото или да се отваря само към мокрото и да се спира в нивото на сухата част. Искам да не минават капки и пръски към сухата част и същевременно да е удобно за ползване.

2.Между вратата и стените трябва ли да има някакви уплътнения или фуга от някакви милиметри между стъклото и плочките не е фатална?

3. Вградената структура. Тръбите в куфара в момента са на 28см от стената. Струва ли си да изнеса структурата напред за да влязат в една равнина или да не си изяждам от пространството.

4. Вратата между сухата част и коридора ще я слагам след плочките и искам да е като останалите интериорни. Искам плочките на банята и плочките в коридора да се срещат точно под вратата, така че от което и да е помещение да не се виждат плочките от другото. Въпроса е къде се пада проекцията на вратата на пода? (В линията на стенните плочки? 1/2/3/4см зад тях? :? Вратата искам да си е с каса и первази "захлупващи" плочките.

Прикачен файл

08.jpg

Прикачен файл

03.jpg

Прикачен файл

01.jpg

Тема "Въпроси за нова баня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: