• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
neillmakoli - специалист
Привет, искам да сменя вентилатора в банята с по-силен и по-тих.
Какъв ще ми препоръчате?
Като цена до 60 лв.
kozl - майстор
По-силен и по тих от кой :?
iliya_i - майстор
А какъв да бъде като диаметър на тръбата?
Защото дебита на вентилатора много зависи от диаметъра му. Тръбата към отдушника ще се променя ли? Колко и е диаметъра?
С какво управление е досегашният? Работи ли без да е включена лампата или само при включена лампа?
hyankov83 - напреднал
Здравейте,

За да не отварям нова тема, тъй като имам почти същия въпрос:

Препоръчайте ми вентилатор за баня който да е с автоматична клапа (при пускане се отваря, при спиране се затваря). Проблема е че нещастниците които живеят нелегално като плъхове в ателието под моя апартамент са си включи аспиратора към тръбата на отдушника и всяка вечер ме осмърдяват на пържен лук! Та, някой който има личен опит да препоръча марка и модел. Не знам фи-то, широчината на кутията на сегашния ми вентилатор е 15см.

Единственото ми условие е клапата и изобщо цялото закрепване да е изключително плътно.
jekasus - майстор
Найлонова торбичка със намачкани вестници ще реши проблема - затваря канала, лесно се вади.
iliya_i - майстор
hyankov83 написа:
Здравейте,

За да не отварям нова тема, тъй като имам почти същия въпрос:

Препоръчайте ми вентилатор за баня който да е с автоматична клапа (при пускане се отваря, при спиране се затваря). Проблема е че нещастниците които живеят нелегално като плъхове в ателието под моя апартамент са си включи аспиратора към тръбата на отдушника и всяка вечер ме осмърдяват на пържен лук! Та, някой който има личен опит да препоръча марка и модел. Не знам фи-то, широчината на кутията на сегашния ми вентилатор е 15см.

Единственото ми условие е клапата и изобщо цялото закрепване да е изключително плътно.
Сложи си на вентилатора такава клапа: http://moby-bg.com/product/688/klapa-za ... ia-ko.html
Явно вентилатора ти е ф100 мм. А за уплътняването - не зависи от вентилатора, а от този който го монтира.
chapara - майстор
jekasus написа:
Найлонова торбичка със намачкани вестници ще реши проблема - затваря канала, лесно се вади.
:supz: :supz: :supz:
hyankov83 - напреднал
jekasus написа:
Найлонова торбичка със намачкани вестници ще реши проблема - затваря канала, лесно се вади.
С удоволствие бих го направил защото ще върне смрадта при тях, обаче вече имам вентилатор и не мога да стигна до тръбата :)))))
muhala - майстор
В банята и тоалетната сложих ф150 50W вентилатори.
Няма следа от влага, пара или каквато и да е миризма.
Лошото е, че са шумни. С клапа са.
nikolov333 - майстор
И аз да питам, за максимално тих модел на ф150 по-възможност с жалузи.. :?:
До тук най-тихите, които намирам са на 25db, но са основно канални и без жалузи.. https://www.elbulgaria.com/bg/pr/вентил ... line-extra
  • 1
  • 2

Тема "Вентилатор за баня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: