Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Здравейте.Винаги съм искал да имам вана в банята.Проблема е, че разстоянието ми където съм замислил да го направя е малко -135/80.Банята ми е готова отдавна.Има плочки на стените и теракот на пода.Мястото дето се къпем е отделено от тоалетната с 10 см. праг и текстилен параван(перде).Първо мислех да купя вана 130 / 70 и да я монтирам но след като седнах в магазина в една такава реших, че ми е тясна.Аз съм 100 кила и съм 190.Така се стигна до идеята да си изградя вана.Идеята ми е върху прага дето го имам редя итонг за да стане 50 см висок. Итонга е с дебелина 5 см.После от вътрешната стена лепя 3 см.стиропор.Както и на другите 3 стени по 3 см.стиропор.Върху стиропора мрежа и плочки от тези дето се правят басейните(стъклокерамични плочици на пана).Общо взето така ще облицовам стените и ще стане градена вана.Долу където ми е сифона ще изрежа теракота.Ще махна стария сифон и ще сложа нов от тези дето се натискат навътре и спират водата.Клик система или още тик-так.Така ще мога да си спра оттичането да си напълна ваната и после да си отпуша.
Общо взето това ми е идеята.
Въпросите са ми следните.
Къде ще имам трудности?
Какъв точно сифон да избера?
Има правоъгълни,кръгли има и такива за вана.Сифона трябва ли да го вкарам още надолу за да не си однесе крака някой?
Как се лепи фибран върху плочки?Мисля, че с бетонконтакт ако ги намажа ще хване.
Трябва ли да слагам дюбели на фибрана?
После върху фибрана ще се хванат ли лесно тези малките плочици?

Много ще съм ви благодарен за мнения.
И моля не ме разубеждавайте да си сложа акрилна вана.Инат съм и така ще го направя.
Мерси.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Вместо Итонг, отлей една тънка бетонна армирана стеничка
jekasus - майстор
Ще кажа честно - като си направиш тази вана, ще бъде по-тясна и от онази в магазина...
А цялата технология за изграждане объркана...
kozl - майстор
Зидарии с итонг 5см, EPS 3см, мрежа, плочки, сифони.
И никъде хидроизолация. Дано не си в ЕС, да мокриш и долния :?
Тая конструкция с 5 см итонг на мен нещо ми халтави и за тесна вана..... Работата намирисва на пропукване и ваната утече.
VLADO66 - майстор
Общо взето няма да излезе по-евтино от тези http://www.aksesoarizabania.com/aksesoa ... .php?i=700
atanasov2004 - специалист
Привет! Колега виждал съм много красива градена вана правена от разноцветни стъклени блокчета от тези дето правят и стени с тях.
Това само като идея разбира се :) Успех! :)
chapara - майстор
Кауза пердута, но това не ти пречи да си развалиш сегашната баня с инат :wink: :-D
Rumen Iankov - специалист
С този итонг като е напълниш с вода и ще избие.

Тема "Градена вана." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: