Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
cheeseus - помощник
Svezar написа:
Ами изглежда не правят много модели "без цоп" понеже са малко хората които искат да видят "произведеното" от тях на купчинка преди да пуснат водата :-D Да не говорим че тогава ползването на четката е задължително всеки път :!:
При търсената от мен тоалетна чиния няма "виждане". Вие изглежда си мислите за най-стария тип чинии, при които има един вид "легло". Тогава са се правели така именно заради възможността да се направи инспекция от здравословна гледна точка.

Както отбеляза vladilen, моделът, който отговаря на изискванията ми, е "Сева Микс". Същото ми отговориха и от "Идеал Стандарт" тази сутрин. Аз го бях видял този модел, но при проба със сядане в магазина ми се стори доста малък, затова реших да потърся друг. Предполагам обаче съм се заблудил, защото размерите отговарят на тоалетната чиния, която имаме сега. Явно оабче от българското производство "Сева Микс" е единственият (вчера звъннах и до "Фаянс").
Прикачен файл:
DSC_0576.JPG
Lisko - майстор
ky-kyy написа:
Гост написа:
Мда, или трябва да се гмурка без цопване или консистенцията да е различна...
Ето ви едно полезно четиво.
https://www.kaminata.net/forum/vidovete ... 41788.html
Тип "тефлон", най ми допада =D>
Статията е доста изчерпателна но са пропуснали един важен тип.
Дълго, дебело и твърдо, поради което не иска да вземе завоя в тоалетната чиния и при първото пускане на водата не минава. Връща се обратно и или трябва да го пречупиш на две с четката, или да се надяваш че докато се напълни казанчето отново, това ще е поомекнало и ще се сгъне по-лесно. Понякога трябва и трети опит.
:partyman:
teon - специалист
...да внеса малко пояснения :)
Lisko написа:
Статията е доста изчерпателна но са пропуснали един важен тип.
...тцц [-X ,нищо ново под слънцето...
Lisko написа:
Дълго, дебело и твърдо, поради което не иска да вземе завоя в тоалетната чиния и при първото пускане на водата не минава.
..това е така нареченият тип ''бирена кутийка'' :shock: ... там струята е безсилна :toimonster:
...включих се в темата да споделя и моите кахъри ,че колегата се мокри отдолу пък аз отгоре...накратко- с чугунено казанче съм...по голяма нужда в случаите когато шума е повече от материала :lol: ,налягането в чинията се предава по тръбата към казанчето, в резултат на което всичката вода се изхвърля и пада отгоре ми :x
PS ..реших проблема с монтаж на възвратен клапан в тръбата :?
ky-kyy - майстор
Взимайте пример от Тинки :supz: Бие си гъзо, да не сере :-D Нито моноблок му требва, нито хартия, нито .....сифон :toimonster:

Тема "Тоалетна чиния с вътрешен наклон – против ефекта "цоп"" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: