Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Здравейте преди време преместих и направих много модерна кухня за смешни пари, наитина спестих ядски много.Само защото знам какво правя и го правя сам.

Сега искам да си направя хидро и аеро масажна вана,вярвам че мога ,но немисля че разполагам с необходимата информация.

Планирам да си направя сам отливката от фибро стъкло и епоксидна или друга смола за да уплътня на 100% мястото а и си мисля че ще е по евтино.
Искам да попитам някои има ли по голям опит с тези материали да не се получи кофти ефект за кожата.
Дали наистина ще е по евтино ?

И за самите части -Аз доста рових но се загубих из каталозите затова ако може да препоръчате някои магазин/доставчик на джет и аеро дюзи и помпи
съвсем среден стандартен НЕ притенциозен клас най-масовите за вана за един човек с около 8 хидро и 4 аеро дюзи.
Моля за малко помощ! Благодаря !
MASTER - специалист
Аз съм си сглобявал сам преди петнадесетина години - чаркулаците си ги купих комплект от една шуменска фирма тогава, не съм правил сериозни проучвания на пазара, тъй като познавах лично търговците в тази фирма и ми наравиха много голяма отстъпка. В сглобяването на самата система няма нищо сложно.

Кухня и аз съм си сглобявал на този принцип, и наистина си струва. Но пак имах доста сериозни отстъпки в материалите.

Обаче изработка на самата вана ми струва трудоемко, мръсно, вредно за здравето, и най вече финансово неоправдано. Материалите и екипировката според мен ще надхвърлят стойноста на готово изделие. За да я изработиш, първо трябва да произведеш калъп, по който да я формоваш. Ако ти е за първи път - предвиди си поне 3-4 опита докато стигнеш до сравнително добър резултат.

Ако си наясно с работа със смоли и имаш време да се занимаваш - предвиди и захвати за шаси, а на самото шаси предвиди места за захват на помпата. Самата тя пък е добре да е закрепена през гумени тампони към шасито - за обиране на вибрации и шумове.

За работа със смоли не се наемам да давам съвети, запознат съм с технологията, обаче аз лично не съм пипал с ръце. Изработвал съм калъпи, по които ми изработваха детайли в Тутракан. Въпреки че там това им е основна дейност, работниците са рутинирани - почти никога не успяваха да докарат добър външен вид на детайлите. Функционално бяха О.К. но от към цвета,вида и най вече гланца на финишното покритие имаше много проблеми.

Тема "Хидромасажна вана" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: