Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
kozl - майстор
Беше тотолитарно време га учих в техникум строителен. Учиха ни във външни стени да няма водопроводни тръби.
Е сега е демокрация, облечена в топлоизолация. Нема такива правила, ма по законите природни, нема и вода :shock:
nikolovvd - майстор
Един теоретичен въпрос!
Знаем, че с понижаване на налягането, водата започва да се изпарява при по-ниска температура.
Как стои въпроса при повишено налягане и понижаване на температурата? Водата замръзва при по-висока температура или при по-ниска температура?
kozl - майстор
Теоретично може и да съм учил, но съм забравил. Практично веднъж щом отворих охладена газирана вода и тя замръзна пред очите ми.
nikolovvd - майстор
Излиза, че когато водата е под 2-3 атмосфери налягане не може да замръзне, но отвориш ли крана водата става на лед. :-D
kozl - майстор
Не че не може, а вероятно зависи от Т.
jekasus - майстор
kozl написа:
Е сега е демокрация, облечена в топлоизолация. Нема такива правила, ма по законите природни, нема и вода
Демокрация си демокрация, но правилата си важат още.
iliya_i - майстор
Сега помислете! Едното е температура/налягане на водата в газообразно сустояние (т.е. пара) а другото в течно състояние. То по тази логика в затворен съд водата не трябва да заръзва, щото при замръзване се разширява и налягането се качва. Хайде, вървете да си точите антифриза и сипвайте вода на колите. :lol:
Последна промяна от iliya_i на ср яну 11, 2017 9:40 pm, променено общо 1 път.
kozl - майстор
iliya_i написа:
Сега помислете! Едното е температура/налягане на водата в газообразно сустояние (т.е. пара) а другото в течно състояние. То по тази логика в затворен съд водата не трябва да заръзва, щото при замръзване се разширява и налягането се качва. Хайде, вървете да си точите антифриза и сипвайте вода на колите. :lol:
Една патка мислила.........Кога в охладителната система има по-голямо от атмосферното налягане и кога обратното :?
gamencerista - специалист
Тцьььь .... да си признава който ме прокле. Спука се сега тръба в лятната кухня.
Поне ще пробвам къртача за колко време ще изкъртя плочките :)

Тема "Замръзна водата в душа, на мивката тече." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: