Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
gamencerista - специалист
Колеги в този кучи студ реших че е време да се затопля. Влизам в банята и изненада ... в душа няма вода. А тоалетната чиния и мивката си работят перфектно. Най-вероятно е замръзнала в един участък дето е в бетон около 40-50 см е дължината може би.
Идеят как да се размрази.

П.с. В банята има радиатор към парното, което не е спирало да гори отпреди Коледа.
п.с2 Вчера душа си работеше без никакви проблеми.
Svezar - специалист
Една духалка насочена в батерията на душа и ....чакаш :)
chapara - майстор
Духалка, ама към проблемния участък :wink: .Явно е на външна стена, без топлоизолация, а вероятно и на тръбопровода е спестена. На скоро се опитвах да обясня на един колега защо не се спестява изолация на тръбите на студената вода, а беше сложил само на топлата :shock: :? И докато е студено да тече по малко водичка в този участък. Малко в страни от темата, явно нощните температури са адски студени, днес като потеглих с колата си , след 4-5 километра тя изхвърли всичкото масло през пробката на щеката, оказа се че ми е замръзнал сепаратора за изгорели газове, или нещо такова и чакане, ново масло, а утре на доктор :x
gamencerista - специалист
Така е външна стена. Изолацията ще е при първа възможност пролетта. Изолация не знам дали е слагано понеже не бях в България. Щом е замръзнал сигурно няма. Но пък долу в мазето където се виждат тръбите навсякъде са с изолация .. .знам ли :^o
chapara - майстор
Пускай духалката за да не стане по-голяма беля и следи тоалетната и другите неща, не жали ток :!: :wink:
jekasus - майстор
Изолация по тръбите не помага при низки температури, тя е само за топлинни загуби в тези тръби.
gamencerista - специалист
Тоалетната и мивката са във вътрешните стени, не би трябвало да има проблем там. Досега беше една печка от час вътре, сега сложих една духалка на стол. Дано да стане, че е неделя :) Трябва да се къпем :-D
lpoik - специалист
Колега,вземаш един електрожен закачаш масата на душа, другия плюса го включваш там където не е замръзнала тръбата.Включваш електрожена за 2-3 секунди правиш почивка 30 секунди и пак така.Този метод се прави само ако тръбите са метални.Много трябва да се внимава да не се изгори тръбата.
hidrazin - майстор
chapara написа:
...Малко в страни от темата, явно нощните температури са адски студени, днес като потеглих с колата си , след 4-5 километра тя изхвърли всичкото масло през пробката на щеката, оказа се че ми е замръзнал сепаратора за изгорели газове, ...
:-D Рядко влизам тук ама това ме върна 10-тина и повече години назад.
Имах подобен случай ама моето реши да го изхвърли през ... делкото и отдушника на механичната бензинова помпа..
А щеката си беше останала на място.
При мен запушването на маркуча за картерните газове беше чисто механическо - прещипан маркуч.
При теб за да ти замръзне там, значи имаш доста вода в маслото която кондензира там.
Дано мастора (доктора) да ти е добър...
lpoik написа:
Колега,вземаш един електрожен закачаш масата на душа, другия плюса го включваш там където не е замръзнала тръбата.Включваш електрожена за 2-3 секунди правиш почивка 30 секунди и пак така.Този метод се прави само ако тръбите са метални.Много трябва да се внимава да не се изгори тръбата.
Това хич не е препоръчително за къси разстояния. Виждал съм го на живо пъти преди много години.
Размразяваха тръба но под земята от водомерна шахта до къщата - разстояние може би 15-20 метра.
Просто умниците си бяха закопали тръбата плитко.
Но тогава бяха включили към електрожена и една "пружина" за да намалят тока.
:partyman:
gamencerista - специалист
Няма как да го направя това с електрожена, по-добре да се къпя в селската баня :rock: Не само защото тръбите са пластмасови.

п.с. оставам духалката да духа и когато тогава.
п.с. и с въздишка приемам факта че сгреших като исках да бутам външната баня в лятната кухня #-o

Тема "Замръзна водата в душа, на мивката тече." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: