Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Здравейте,

Разглеждах вече изписаните мнения и коментари относно импрегнацията за дърво, но не съм сигурна дали съм разбрала най-добрата рецепта. Извинявам се предварително, ако темата се преповтаря.
Имам доста елементарен шкаф за баня, изработен от слепен плот от бук, с плъзгащи се вратички от стъкло и рисунка с пирограф на плота около мивката (стояща, със стоящ смесител). Можете ли да ме посъветвате, кое ще е най-добрият и траен вариант за импрегнация на дървото. Банята е супер малка и въпреки вентилатора се мокри цялата и се образува слой от влага абсолютно навсякъде за отрицателно време. :( А не искам да съсипя шкафа.

Благодаря на всички за отделеното време,
Хубав и слъчев ден!

П.С - в тази дейност съм начинаещ и ентусиаст, и съответно нямам кой знае какво оборудване и напреднали умения на професионален дърводелец. [-o<
EDI - майстор
Бука, дори и пропарен е изключително капризен към влагата.В момента има ли някакво покритие върху него.Ако няма, бих ползвал мебелна вакса с восъци за външна употреба.Ако вече има покритие, вероятно е някакъв лак и ако не се знае на каква основа е, трудно може да се препоръча лак за последващо покритие.Вариант е да се изшлайфа до чисто и да се ползва восъчна вакса.Иска си обаче поддръжка през определен период от време.Ако се ползва лак, аз бих препоръчал ДУФА АТНТИСЕПТИК, колеги от форума са доволни от БЕКЕР АКРОМА до колкото помня.Ако намериш финландски лак ТИКУРИЛЛА за сауни някъде у нас, определено е най-добрия вариант.
Здравейте,

дървеният материал е този: http://bauhaus.bg/slepeno-darvo-buk-18mm

Пише, че е импрегниран, но не и как. Предполагам е някакъв стандартен метод за обработка...
EDI - майстор
Вероятно ги импрегнират с някакъв течен материал, не вярвам да е камерно импрегниран.Няма проблем да използваш и лакове и масла, импрегнаторите по принцип понасят всякакви финишни покрития.
Много благодаря за времето и съветите :)
bulhomes2 - майстор
Имрегнирането предполагам е против буболечки, не против влага. Поне импрегнантите, които ползваме по Троян са за това. За финиш на градински мебели ползвам водоразтворими лакове от Becker Acroma (Както Еди каза). Когато ми капне капка от този лак върху нещо гладко (плотовете на машините), като изсъхне я отлепям и прилича на гумена.

Тема "Буков шкаф за баня импрегнация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: