Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Някакви отзиви ако може някой да даде за душ с терморегулатор. Харесал съм един такъв на Hans Grohe (това същото ли е като Grohe). Но ми е интересно някой, който има такъв да каже как е, някакви проблеми дали сте имали.
djendov - специалист
Искаш да се предпазиш от температурните амплитуди под душа, или просто от гъзария?
Нямам този модел, а някакъв японски смесител. Два въртока- единия настройва дебит, другия - температура.
Имай предвид, че има известно време за реакция, т.е. ако някой пусне студената вода рязко и е на същия щранг/магистрала/тръба или както там се нарича, то ти пак ще си попарен. Само, че за секунда ще се оправи температурата, а няма да е нужно да я намисташ на ръка. И все пак това с градусите не е меродавно, просто....малко помага.
Нямаме ТЕЦ, в банята ще съм на бойлер, който ще е само за там, отделен ще си има в кухнята, защото няма обща система за ползване на водата от бойлера в банята. С малко дете съм и този вариант ми се струва удачен, по-безопасен ми се вижда.
djendov - специалист
Не мисля, че има нещо безопасно в цялата работа. И да текне гореща вода(еднакво възможно е и с термо и с обикновен смесител), та...и да текне гореща вода, неволевия рефлекс ще е много по-бърз от термоглавата :)
Аз също съм с малко дете. С термосмесител е много по-лесно да настройш дебита и след това температурата, от колкото с обикновенните смесители...или ще е горещо, или ще е силна струята, или ще е слаба и т.н...но чак пък да е по-безопасно, силно се съмнявам.
И да поясня, не съм специалист, така че само споделям мнение. Дано ако греша, някой по-вещ се намеси о-време :)
kozl - майстор
Only1One написа:
Нямаме ТЕЦ, в банята ще съм на бойлер, който ще е само за там, отделен ще си има в кухнята, защото няма обща система за ползване на водата от бойлера в банята. С малко дете съм и този вариант ми се струва удачен, по-безопасен ми се вижда.
Монтирай близо до бойлера термосмесител за бойлер. Той ще ограничава водата примерно на 45 градуса. И дори до времето за реакция да пусне по-гореща вода, тя ще се охлади докато стигне до смесителя - надявам се разстоянието да е по-дълго.
Ники274 - специалист
Ползвал съм различни термодушове и разлика почти нямат.Плюсовете им са ,че имат ограничение на силата на струята,която е изчислена добре,също така ограничение на температурата.Тези ограничения се прескачат с бутоните на ръкохватките и могат да се ползват и при други ситуации.Но го няма варианта да те залее силна струя или да се попариш с вряла вода.Отделно при нормалните батерии когато горещата вода свършва ,трябва постоянно да регулираш температурата за да си седи водата топла -губене на време и вода.При термобатериите тоя момент липсва. В къщи си взех такъв от лидъл и съм много доволен.Едва ли ще мина някога на обикновен душ.Взимай един такъв и не му мисли.
chapara - майстор
Ники274 написа:
Взимай един такъв и не му мисли.
+1

Тема "Душ система с терморегулатор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: