• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
g166 - напреднал
Здравейте, закупихме нов апартамнет и имам едно питане, относно банята.
В договорът ни пише, че ще бъде с гипсова мазилка, но днес като отидох да видя как вървят нещата , видях че са сложили гипсокартон за скриване на тръбите, но гипсокартонът не е сложен само на тази част, където има тръби, а по цялата стана заедно с тръбите, а останалата част е само на тухла. Въпросът ми е, дали това е фатално.... дали трябва да сложат мазилка и после да слагат куфар на тръбите или сега като са сложили гипсокартона отгоре ще го измажат. Питам защото, сега е момента да се свържа със строителя, но не съм запознат какъв е реда . Извинявам се , ако ми е тъп въпроса.
Прикачвам снимка

Прикачен файл

16388780_374842202875475_865756845_o.jpg
torbalan - Дървен философ
Няма нужда да се маже върху картона. Хубаво е да е на два пласта.
Няма значение дали първо ще измажат и после ще сложат картона или обратното.
g166 - напреднал
тоест няма откакво да се притеснявам? А не трябва ли само тази част с тръбите да се затвори, а не цялата стена?
muhala - майстор
Аз не бих се съгласил на картон в банята по ред причини.
- платил си за мазилка, слагат ти картон
- помещението става с мин 5см по-тясно на всяка стена.
- ъглите ще се напукат. почти съм сигурен.
- ще сложат ли хидроизолация, за да си сигурен, че водата няма да изяде картона ?

и т.н. и т.н. Иди и им кажи или да мажат с мазилка или да ти върнат някой лев за това недоразумение.
muhala - майстор
torbalan написа:
Няма нужда да се маже върху картона. Хубаво е да е на два пласта.
Няма значение дали първо ще измажат и после ще сложат картона или обратното.
Според мен хвърляш питащия в заблуда. От написаното, оставам с впечатление, че ще мажат с мазилка върху картона ?!?
torbalan - Дървен философ
Няма причина да се маже с мазилка картона.

У дома две от баните са изцяло от гипсокартон. Но навсякъде е на два пласта.
g166 - напреднал
На мен ми е ясно, че част от банята ще бъде с гипсокартон, заради куфарите за тръбите, но не ми изглежда логично и част от самите стени да са с гипсокартон
muhala - майстор
g166 написа:
На мен ми е ясно, че част от банята ще бъде с гипсокартон, заради куфарите за тръбите, но не ми изглежда логично и част от самите стени да са с гипсокартон
На теб и на мен не ни изглежда, но на инвеститора му изглежда по-евтино и по-бързо.
Както те посъветвах иди и му покажи договора и снимката.
Gadnyara - специалист
Лошото на това изпълнение е, че под картона няма изолация, а тухлите със сигурност не са уплътнени.
И се оказва, че по някое време усещате полъх от контакт или отвор покрай ВиК излаз. Няма шанс за мухъл - проветряването е на ниво.

Цели сгради са с "измазани" по този начин стени, за сдаване... :wink:
g166 - напреднал
Гърба на помещението е цимент а не тухли, имам въпрос, понеже и другата баня, на която нямам снимки пак е така, защото по цялата и дължина минават тръби, а гърба и е циментов, а не тухла.. проблем ли ще е на стена с гипсокартон да монтирам мивката?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Гипсокартон в баня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: