• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Pooh - майстор
jekasus написа:
Двуетажна къща - вентилация няма да пострада от това, ако е в многоетажно строителство е за забрана.
Дано никой не се къпе на долния етаж, иначе ... смрад и мъгла.
jekasus написа:
Аз виждам запенени дупки - разлика от подмазване и запенването не виждам....
Погледни моля те, първата снимка на банята - където е гола и небето просветва през тухлите. После огледай хубаво ПОДМАЗВАНИЯТА от зидарите и ги сравни със стената, когато вече е готова скарата - НИКАКВА разлика!
jekasus написа:
Има симетрия на прозореца, тя е по-красива от тънките парчета в двата края. при друго положение, ще има грозното около прозореца.
Но все пак ще изчакам края на ремонта
Виж прикачената схема, кажи къде бяга симетрията на прозореца и кое би предпочел ТИ. После може да коментираме и фугите на картона и плочките, които съвпадат ... на око, около 3-5 см. от ръба на прозореца.

Джеки, не съм против критиката, но за да се "обоснова", специално съм се дзверил по снимките - кое-как ... та така. :prost:
ivo_steel написа:
...
Дали ще взема пари или не ,това си е лично мой проблем ! Не може ли просто да си зададеш въпросите които те вълнуват,а тръгваш направо на нож ....?
То човек да не реши да отдели малко време да покаже нещо ,което е сътворил и веднага някой ще излезе с рогата напред ... Весели празници !
Извинявам се, може би, наистина малко ... остро влязох, НО
Населеното място, наистина не е оправдание, за неспазване на никакви технологии. Поне по отношение на гипсокартона - сериозно трябва да се образоваш, преди да го извършваш, като услуга. Лично мнение, но пък и ми се струва редно, да го споделя, заради всички неспециалисти, които се изненадват в последствие, а винаги рефренът е:
"Майсторът каза, че е направил 100 бани така и никой не се бил оплакал. Какво стана при мен баш ...? :? "

Иначе, Весели празници и на теб. Не го приемай лично, ако не друго - поне си личи, че мерак не ти липсва ... тази конструкция наистина ме възхити ... за това време, още 2 бани щеше да затвориш. :wink:
:prost:

Прикачен файл

Umna_banq.jpg
ulieliadi - специалист
Аз само бих добавил, че така положена вата не играе роля спрямо водопровода и зимата ще има много замръзване.
Трябвало е да бъде зад тръбите :roll:
chapara - майстор
Не чувам нищо за пароизолация :-D ,какъв мухъл се задава в тунела :evil: :evil: :roll:
Svetoslavoff1 - майстор
Гледам най-големите капацитети са се включили, та скромно да попитам, пък и Иво Айръна да сподели дали е изискване на клиента.
При това малко помещение и при условие, че ще се полага външна ТИ, кое е наложило скарата и съответното намаление на площта? С какво класическият вариант с вкопаване на тръбите( всичко е тухла) и нивелирана, отвесирана замазка е по-лош?
Гост - специалист
Класическият вариант в никакъв случай не е по-лош. Дори капацитетите във форума твърдят, че гипскартона в мокри помещения е компромис. При добро изпълнение и изпълнена качествена хидроизолация се допуска, но си е компромис.
jekasus - майстор
Svetoslavoff1 написа:
С какво класическият вариант с вкопаване на тръбите( всичко е тухла) и нивелирана, отвесирана замазка е по-лош?
В пъти е по-добър, но някаква химера ги кара да вярвят, че гипскартона и ватата ще подобрят ТИ...
Гост написа:
но си е компромис.
Реално само акапанел под плочките, но цената обикновенно тежи... Но компромис все пак има - по американски кодове от пода нагоре 30 см трябва да е циментборд/аквапанел/, нагоре може гипскартон.
Дадох американски вариант, като препоръка, щото при нас няма нищо, като правила...
chapara - майстор
Svetoslavoff1 написа:
С какво класическият вариант с вкопаване на тръбите( всичко е тухла) и нивелирана, отвесирана замазка е по-лош?

С неумението да се измаже, а и по лесни пари :-D
jekasus - майстор
Тя мазилката е по-бърза от гипскартона.
То и аз сега патя с тоя картон, мразим го в баните...
Гост - специалист
Може и да е по- бърза мазилката за който я умее, ама не всеки може да прави вароциментова мазилка. А гипсокартон
вече всеки може- дори и аз си правя у нас. Ама мазилка- не съм се хващал да правя.
Какво му е трудното на гипскартона- правиш си конструкцията както можеш ;-) ( като я скриеш с листовете картон- никой няма да види какво си сътворил отзад). И- става равно, гладко...
jekasus - майстор
Pooh написа:
Джеки, не съм против критиката,
Все пак изчаквам края на работата по баня...
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Гипсокартон в баня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: