• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
boqnkov - специалист
Здравейте! От магазина в който сме харесали плочките за банята ни предлагат и структура на марката Tece. Не мога да намеря отзиви за нея. Намирам само за грое, рока, геберит и др. Някой работил ли е със структури от тази марка? Добри ли са? :? Не съм чувал и за schell. :? Питам защото си избрахме вариант за структура и чиния за общо 530лв и отделен смесител с душ за биде за 200 лв. и целия комплект ни идва на 730 лв. като смесителя с душа е от една конзолка и е някакъв италиански. А пък намирам промоции на shell с вградено биде в чинията...
Последна промяна от boqnkov на нед фев 12, 2017 1:44 pm, променено общо 2 пъти.
jekasus - майстор
По-добри от Грое и Рока.
boqnkov - специалист
Благодаря за отговора. Ще се доверя!
boqnkov - специалист
Здравейте! Купих 2бр. структури на tece и за моя изненада видях, че арматурата в комплекта е предвидена единствено за плътен монтаж до стена. На мен ми трябва казанчетата да са на 5 -10см от стената, но така дюбелите идват много къси. Смятам да си купя такива, но с подходящата дължина. Въпроса е има ли нещо като шприц, с някакъв материал който да вкарам в дупката в стената, преди да пъхна дюбела и по този начин да заздравя връзката, защото ще дупча тухла чртворка, а не бетон.
kozl - майстор
Има химически анкериращи комплекти за решетъчни тухли. Лепило двукомпонентно в туби за силикон 330 милилитра. Човката е специална и още с шприцването смесва двата компонента. Ограничителни ролки. Приличат на ролки за къдрене на коса. Разпробива се по техния диаметър. Ролките пъхат в отвора и се пълнят с лепило отвътре навън, докато се препълнят и в тях се вкарва шпилката. След 30 минути сместа втвърдява и шрилката е анкенирана. Ако шпилката е дълга, подпри я встърчащия край да не провисва.
Аз препоръчвам шпилки М10 или М-повече за стабилност. С две гайки и шайби стягаш структурата към шпилката.
Лично аз, за моята структура си направих елементарна рамка от винкел, която анкерирах в стената, а структурата прикрепих към рамката с болтове 6 мм. С още една рамка и приспособления фиксирах структурата и в долния край, защото под нея минава тръба канал и употребата на дюбели в замазката можеше да причини повреда на скрития в замазката канал.
boqnkov - специалист
kozl, не разбрах дали говориш за няколко начина или за един. Аз мислех да намеря такива шпилки като тези на картинката само, че по - дълги. Бележа си къде ще са дупките в стената. Пробивам дупка ф12 в тухлата пълня я с шприца яко и пъхам дюбела (за тухла или за бетон е по - добре?) да съхне. Като изсъхне навивам шпилките (от едната страна за дюбел, от другата обикновена шпилка за структурата) и нивелирам структурата във вертикала.

Прикачен файл

20170315_211527.jpg
kozl - майстор
Ето за това става въпрос.


А това е "ролката", която ограничава запълването на кухините на тухлата с лепило. И е толкова дълга, за да залепи няколко стени на тухлата.
Изображение

Шпилката се пъха в запълнената с лепило "ролка". Шпилка съм имал в предвид шпилки, които продават на метър от М3 до ...над М20.
А предложих и друг вариант, но аз разполагам с електрожен, ъглошлайф и така рамката сам си я направих. Все пак форума е "направи......" :wink:
jekasus - майстор
boqnkov написа:
упих 2бр. структури на tece и за моя изненада видях, че арматурата в комплекта е предвидена единствено за плътен монтаж до стена.
По-точно за монтаж с техните профили, които май не се предлагат в България -
Изображение
Това е монтаж с парчета от профили UA-
Изображение
Които могат да бъдат заменени с профили или шини, в тях се правят отвори за дюбели и шпилка м10, също и на структура се правят отвори за същата шпилка.
На самата структура ще изглежда по същия начин -

Прикачен файл

IMG_1493.JPG
boqnkov - специалист
А проблем ли ще е ако ги монтирам с такива крепежи, които съм показал на снимката само че с подходящата дължина. Мисля 10см да е дюбела който влиза в стената като преди да пъхна дюбела пълня здраво с химическия анкер. Тухлата е с доста камери, така че мисля че ще държи здраво.
kozl - майстор
Аз вече съм писал как така лепих анкери в отвори през плочките и пълних обилно, след което анкерите (шпилките) хванаха здраво, но се спукаха плочките. При втвърдяването явно сместа набъбва. Като монтирах дъбовите первази с дълги пласмасови дюбели в тухла и при стягането повечето превъртяха. Ползвах от предложената смес, но не обилно, намушках дюбелите и стана работата. Колкото повече лепило вкараш в кухините толкова повече шансове има дюбела да потъне в лепило с по-голяма площ и така залепването да се получи по-яко.
Все пак ще слагаш няколко дюбела, а като отвориш тубата трябва да се изразходва. Така че може да си позволиш по-голям разход. По спомени последната туба, която ползвах купих за двадесет и няколко лева. И като ти превърти дюбела, изваждаш или разпробиваш, пак пълниш и т.н. докато стане яко.
  • 1
  • 2

Тема "Мнение за марките Tece и schell" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: