• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
boqnkov - специалист
Благодаря! Остава да се захващам за работа.
jekasus - майстор
boqnkov написа:
само че с подходящата дължина
има дълги гайки, и контра с две обикновенни.
boqnkov - специалист
Jeki, и това го проиграх в магазина за крепежи, ама варианта с химическия анкер ми допадна повече. Взех "чорапчета" за шпилките с дължина 10 см и химически анкер на soudal за 15лв. Ще пробия отворите, пъхам чорапа, пълня с лепилото, пъхам шпилката, и слагам структурата за да стягат по нея.
jekasus - майстор
boqnkov написа:
Остава да се захващам за работа.
И снимки направи :-D
boqnkov - специалист
Ето и резултата. Действах по метода с "чорапчетата" и химическия анкер. Всичко стана супер здраво. Структурата я дърпахме 2ма човека с всичка сила от двете страни като с другата ръка се подпряхме за стената. Даже и не се чу звук. Проблема ми дойде от другаде. При направата на връзките (резба) на смесителя за бидето и при двете протече при пробата. Връзките ги направих с калчища навити като лек конус в посока на затягане на резбата и след това ги обмазах с една зелена паста за калчища. Фитингите са хубави, скъпи, с назъбена резба. И двете резби текнаха при първата проба. Рязах ппри и ги правих наново. Пак текнаха. След това наново, но след като направих едната се сетих че някъде имам локтайд 55 и другата я направих с този бял конец. При последната проба нищо не тече. Въпроса ми е щом за 1 седмица не е протекла връзка, има ли вероятност да протече след като се затвори куфара и заслужава ли си да режа тръбите и да слагам локтайт на всички резби които ще остават зад куфара, защото имам 2 структури и общо 6 връзки с резба (вече ги мразя) които ще останат зад плочки?

Прикачен файл

2017-04-14 07.49.39.jpg

Прикачен файл

2017-04-14 07.51.04.jpg
jekasus - майстор
boqnkov написа:
Фитингите са хубави, скъпи, с назъбена резба.
Лявата тръба може да е хубава, но тоя зелинкав цвят ми говори за турски буклук, който нито е скъп, нито е хубав.
Та за калчища и ерметик паста
Навил си много калчища/почти всички така правят/ и при навиване калчища са излезли.
Дори на по-големи диаметри се прави идеално.
Да пострижем рошавия -
Прикачен файл:
IMG_1956.JPG
Прикачен файл:
IMG_1962.JPG
boqnkov - специалист
За фитингите ли говориш? Еднакви са. Тръбите са различни, защото едната е стабиоизиран ппр, защото имам останали парчета. Не каза само дали имаш протекли връзки с калчища след успешна проба под налягане?
jekasus - майстор
От 4 клас/трудово/ насам, нямам спомен да имам протекли кълчища, дори на сухо...
С паста става прекалено идеално, красиво и предвидимо, защо пастата пази от гниене кълчища... и в това имам опит
boqnkov написа:
За фитингите ли говориш?
...Турски са, сега стават, после не знам...
  • 1
  • 2

Тема "Мнение за марките Tece и schell" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: