Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
ivo_steel - специалист
boqnkov написа:
Благодаря на включилите се с полезни мнения и снимки. В общи линии ми стана ясно как трябва да стане. За плочката в ъгъла ще кажа на майстора да я долепи до другата възможно най - плътно за се запази шарката и визията за цяла плочка.
Здравейте и от мен ! Да се включа и аз в темата ... Не винаги е задължително да се реже тази плочка ! Тези плочки никога не са идеално прави ,като някои са изгърбени ,а други вдлъбнати в средата ! Ако твоите са от вдлъбнатите в средата ,няма нужда да се реже ;)
chapara - майстор
Гост написа:
Груба грешка е допуснал този, който го е правил, щото не го е доизмислил.
.
И сега :-D
Прикачен файл:
2015-07-16 16.39.11.jpg
Прикачен файл:
2015-07-15 16.34.11.jpg
Прикачен файл:
2015-07-15 16.34.59.jpg
Прикачен файл:
2015-07-16 16.37.58.jpg
Прикачен файл:
2015-07-16 16.37.46.jpg
А и по важното е какво мисли клиента :-D :idea:
Гост - специалист
Не е като да не знаеш как се прави- ето, че си го правил:
Прикачен файл:
030794695.jpg
Сега, да събираш от 10 кладенеца вода, за да ни убедиш, че е по- важно да се събират плочките в ръба на душ - кабината...
Но- както казваш- по- важното е клиента да си го гледа и да му се ядосва :datz:
chapara - майстор
Гост написа:
Сега, да събираш от 10 кладенеца вода, за да ни убедиш, че е по- важно да се събират плочките в ръба на душ - кабината...
Oт 10ет - НЕ. Клиента беше задал размери на кабината в милиметри, само от един :wink: :)
radius - майстор
Съвсем без да се заяждам, не може ли да се подведат под друг ъгъл, така, че фугата да отиде на върха на сифона. Или има правило ( или защото е по-лесно) да са под 45 градуса.
Всъщност промяната на ъгъла би била под 1 градус, което няма как да се забележи...
boqnkov - специалист
Според мен ще се види в местата където се събират 4 плочки на лайсната където ще е кабината. Колкото е изместен сифона с толкова ще се измести целия растер и може би ще трябва да се прави триъгълник с бедро 2см към лайсната, което май е още по - грозно.
P.S. Пичове, май позалитнахме... :partyman:
radius - майстор
Мда, плочките няма да са през средата "срязани" от лайсните.
ivo_steel - специалист
В тоя случая, аз бих отдалечил сифона с 5-6 санта от лявата стена (за да дойде ръба на фугата) и щеше естетически да изглежда по-добре , но разбира се , зависи от гледната точка ! Човека така ,го е преценил ,така го е направил ! Винаги, като се търси за какво да се хване човек , ще намери !
chapara - майстор
ivo_steel написа:
Винаги, като се търси за какво да се хване човек , ще намери !
Именно :thumbs:
radius

Мда, плочките няма да са през средата "срязани" от лайсните.
Именно :wink:
radius


Съвсем без да се заяждам, не може ли да се подведат под друг ъгъл, така, че фугата да отиде на върха на сифона. Или има правило ( или защото е по-лесно) да са под 45 градуса.
Всъщност промяната на ъгъла би била под 1 градус, което няма как да се забележи...
Дали ще се запази правоъгълността на пониженото ниво спрямо стените, а и зададените размери на пониженото ниво :?:
Клиента беше задал размери на кабината в милиметри :wink:
boqnkov


P.S. Пичове, май позалитнахме...
Именно, аз показвам , а на който не му харесва да си го направи по вкус. А в темата за банята показвачите се броят на пръстите на едната ми ръка, аз съм тук за да помагам и се забавлявам, а не.....тоз или онзи да ме поучават.В съвети бих се вслушал от тези от пръстите на едната ми ръка :roll: :-D
jekasus - майстор
Аз погледнах снимките, видях къде можеше да се промени/всъщност трябва дополнителна работа, което може да обърка другото в ремонта на апартамента :-D / и пода можеше да изглежда по-различно, но нека критиците да го търсят :-D
Но дори да го докараш предварително всичко до 1мм, плочките ще си кажат тяхното мнение...

Тема "Под на баня от правоъгълни плочки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: