Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
marian1 - майстор
kozl написа:
marian1 написа:
Не знам какъв е пода, но мисля че не са плочи гранит - внимателно проследих дамарите им - ами никъде няма рязкост, прекъсване. Това ме води на мисълта, че ако виждам добре, не се плочи - а нещо еднородно, т.е. излята картинка.
И аз клоня за епоксиден, "рисуван" под.
Естествения камък се добива на блокове и от тях се произвеждат слабове с крайни размери, примерно ширина 2 м. Дори и фугите да не се виждат, то преливането на фигурите, все някъде няма да се получи.
А освен това бях свидетел на подобен под от камък на слабове и едно е да гледаш фигурата на слаба и друго е като почнеш да я пасваш на пода. Пода беше комбинация от ивици с фладер и тесни ивици черен гранит при прекъсването на фигурите. От камъка с фигурите още при носенето, някои плочи се разпаднаха. Като се добави и изискването за съвпадение на фигури, фирата стана значителна. Каменарите ако така мога да нарека майсторите на пода се справиха много добре според моите критерии. Предлагаха и финално шлайфане и полиране, но повърхността беше на ниво и собственика се отказа от допълнителната обработка.
М дааа имам известна представа как се прави това онова - но почти съм сигурен, че такъв голям под, изглеждащ еднородно (като цяла една плоча) както е в случая, ако не е невъзможно, то е неплатимо :lol: от естествен камък.... а когато писах мнението си, увеличих снимката и изпуших една цигара в разузнаване :lol: :lol: е няма как, ако са плочи - дамара ( шарките, за който не знае) да нямат никъде пречупване (начупване) Не търсих полирани фуги...
А като гледам лапето какви чудесии е способно да направи с един компютър и зелен екран няма да се учудя предните предположения да са верни.

П.С. в последствие се сетих нещо.... бях гледал да се предлага каменен фурнир - дали пък не е нещо подобно - но спомена ми за това изделие е смътен... нито помня размери, нито нищо
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Понеже умуването продължава, да си доизгладя моето си мнение :cool:
Подът от снимките (във филма) е компютърно генериран, имитиращ епоксидна заливка, имитираща голдимпериъл гранит (примерно) :-D Да се обяснявам ли защо така мисля?
jekasus - майстор
n_a написа:
Да се обяснявам ли защо така мисля?
Щото е по-евтино...
Не знаех, че е декор от филм, затова сгреших с гранит...
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
jekasus написа:
n_a написа:
Да се обяснявам ли защо така мисля?
Щото е по-евтино...
Не знаех, че е декор от филм, затова сгреших с гранит...
Ами, спазвайки духа на въпроса, хич не си сгрешил
И не е невъзможен такъв гранитен под - на фона на Кехлибарената стая в Ермитажа и златния апартамент на Тръмп....
Иванвас - специалист
n_a написа:
Ами, спазвайки духа на въпроса, хич не си сгрешил
Абсолютно!
Може би първообраза на такъв под е от гранит, а реплика може да може да се направи от типа на епоксидните подове, което бе и целта на въпросът ми- какъв е и как може да се направи.
Иванвас - специалист
...В крайна сметка се оказва, че в нащо граТ няма кой да направи такава подова настилка... Вече ми минава през главата идеята дали да не се пробвам сам с направата му?...
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Иванвас написа:
... Вече ми минава през главата идеята дали да ...
Така се почва... Добре дошъл! :-D

Тема "Някой знаели какъв е този под?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: