Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
borkata3000 - специалист
Здравейте!

Поради разни обстоятелсва, които не съобразих превантивно, залепените ми плочки изпонападаха. Сега по тях остана на места по 1 пръст лепило. Имате ли идея как да сваля старото лепило, за да си ги залепя наново? Съществува ли изобщо някакъв начин?

Поздрави
joro39 - специалист
Хубав силикон и ги залепи по местата.
lpoik - специалист
С монтажна пяна става супер. :partyman:
marian1 - майстор
имал съм 2 пъти подобна ситуация.
Какво направих
Купих нещо подобно на силикон, на соудал, едно тъмно жълто - като се втвърди става камък - понеже плочките бяха се подигнали само, ги номерирах и всяка намазах с този "силикон" вече 12 години не са мръднали на първата баня.
Ако е голям участъка, има и в малки бакички - така прелепих първата почти цяла баня - слагах в обикновено шише от силикон и с пистолета мажех плочка по плочка. Ако нямаш резервни плочки, тр да намериш старите места, защото този силикон е "тънък" и не може да попълни колкото лепилото за плочки - това му е предимството, не надига почти плочките.
Успех!
Jacomo - специалист
borkata3000 написа:
Здравейте!

Поради разни обстоятелсва, които не съобразих превантивно, залепените ми плочки изпонападаха. Сега по тях остана на места по 1 пръст лепило. Имате ли идея как да сваля старото лепило, за да си ги залепя наново? Съществува ли изобщо някакъв начин?

Поздрави
Би ли споделил какви са били обстоятелствта, за да не повтори грешката някой друг?
borkata3000 - специалист
Плочките залепих върху предварително грундирано OSB, което е изложено на открито. Зимата плочките паднаха с цялото лепило върху тях. ВЪрху OSB-то не беше останал и кв.мм. лепило. Дали OSB-то се е свило от ниските температури или аз не съм си написал домашното, само мога да предполагам. Сега се чудя, дали ако им сваля лепилото има вариант да ги залепя върху OSB-то или да си обкантя външната мивка с изкуствена трева, както бях планирал изначало.
Изображение
chapara - майстор
За домашното не знам, но май не си бил и в час :-D :cool: :shock:
toshetozaz - специалист
Дали аз не разбрах правилно?Лепил си плочки върху ОСБ с лепило за плочки?
jekasus - майстор
Жица написа:
Тесла нямаш ли?
Да натроши плочки и в чували за боклук ? :-D
jekasus - майстор
Последния обект е чудесен за домашно, не направо за дисертация :-D
Плочки върху плочки, там дето е проникнала с времето водата се отлепиха чисто от старите, в по-сухата зона се поизмъчих.
Изображение
Изображение

Тема "Паднаха ми плочките. Как да им остраня лепилото?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: