Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
nanobanano - специалист
Може пък основата да е била старата мозайка с голям наклон в края и да е само зад чинията,където няма да се вижда,собственика да не е искал замазка и много други варианти.Не е задължително цялата баня да е с такъв наклон. :? Една снимка ще спести упреците или ще ги засили :)
ivo_steel - специалист
Моят съвет е да обърнеш цукалото на обратно, запълни го с парчета , плочки ,фибран, гипсокартон или каквито остатъци имаш ,като ги слепваш едно за друго с лепилото за плочки ,подмажи го и изчакай да изсъхне (целта е да се запълни кухината и да можеш да я използваш за лепене) . Слагаш го на мястото му нивелираш го ,като го повдигнеш отпред с едно дървено трупче, бележиш си дупките за дюбелите ,махаш цукалото настрани ,пробиваш дупките, след това си мяташ колкото материал е нужно ,поставяш цукалото ,вкарваш дюбелите в дупките, без да ги затягаш нивелираш ,подпираш си с трупчето ! На другия ден затягаш дюбелите, махаш трупчето , фугираш и нямаш грижи !!!


П.С. :Не знам дали го обясних разбираемо ,но това е общо взето философията.
Няма смисъл да изпадаме в подробности и да питаме какъв е аджеба този страшен наклон , че 3 см. отклонение да дава на половин метър.
рашкета - специалист
ivo_steel написа:
Моят съвет е да обърнеш цукалото на обратно, запълни го с парчета , плочки ,фибран, гипсокартон или каквито остатъци имаш ,като ги слепваш едно за друго с лепилото за плочки ,подмажи го и изчакай да изсъхне (целта е да се запълни кухината и да можеш да я използваш за лепене) . Слагаш го на мястото му нивелираш го ,като го повдигнеш отпред с едно дървено трупче, бележиш си дупките за дюбелите ,махаш цукалото настрани ,пробиваш дупките, след това си мяташ колкото материал е нужно ,поставяш цукалото ,вкарваш дюбелите в дупките, без да ги затягаш нивелираш ,подпираш си с трупчето ! На другия ден затягаш дюбелите, махаш трупчето , фугираш и нямаш грижи !!!


П.С. :Не знам дали го обясних разбираемо ,но това е общо взето философията.
Няма смисъл да изпадаме в подробности и да питаме какъв е аджеба този страшен наклон , че 3 см. отклонение да дава на половин метър.
Направи ме цялата в кръв с тоя пълнеж. Да не говорим, че не признават никаква гаранция ако е пълнена чинията.
chapara - майстор
рашкета написа:
Направи ме цялата в кръв с тоя пълнеж. Да не говорим, че не признават никаква гаранция ако е пълнена чинията.
:lol: :lol: :lol: , много точно, а защо ли не признават гаранция, защото така не се прави и след време цукалото се пука :-D :lol: :lol:
ivo_steel - специалист
chapara написа:
рашкета написа:
Направи ме цялата в кръв с тоя пълнеж. Да не говорим, че не признават никаква гаранция ако е пълнена чинията.
:lol: :lol: :lol: , много точно, а защо ли не признават гаранция, защото така не се прави и след време цукалото се пука :-D :lol: :lol:
Колега , не ми се влиза в спорове, но съм монтирал по този начин тоалетни чинии и никога не се е случвало да се пукат ! За справка имам една външна тоалетна на двора и по този начин е монтирано цукалото , над 10 г. не е мръднало !!! Пълнежа се прави ,когато е голяма денивелацията ,за да е по-стабилно , иначе какво ще го държи това цукало на 3 см. височина ,както в конкретния случай ?
chapara - майстор
ivo_steel написа:

Колега , не ми се влиза в спорове............
Честно казано и на мен :cool: Има си цяла наука за матерялите и тяхните температурни и линейни деформации. Ние говориме на два различни езика :cool: Нищо лично, само преди да даваш съвет се позамисли за хората които ще го четат и какво впечатление все пак оставяш в тяхИзображение
nanobanano - специалист
И ние сме къртили стари чинии,които са били пълни и са си доста здрави.
ebahti - майстор
Наложи цукалото , очертай с фулмастер.Намажи с бетонконтакт и изравни със замазка в очертаното
chapara - майстор
ebahti написа:
Наложи цукалото , очертай с фулмастер.Намажи с бетонконтакт и изравни със замазка в очертаното
Останалото утре по пладне :cool: :-D
ivo_steel - специалист
chapara написа:
ivo_steel написа:

Колега , не ми се влиза в спорове............
Честно казано и на мен :cool: Има си цяла наука за матерялите и тяхните температурни и линейни деформации. Ние говориме на два различни езика :cool: Нищо лично, само преди да даваш съвет се позамисли за хората които ще го четат и какво впечатление все пак оставяш в тяхИзображение
Уж не ти се влизаше в спорове , а продължаваш с дървените философии ... Точно заради такива като теб ,писах по-горе за моята тоалетна , която се намира на двора и цукалото не е мръднало повече от 10 г. ! Единственото което правя е на есен преди да заключа тоалетната ,да го пълня с концентрат течност за чистачки, за да не мръзне зимата !
Когато цукалото е запълнено отдолу с парчетии от фибран , плочки или гипсокартон с флексово лепило , според теб линейното разширение порцелана ще го поеме така ли ? Позамисли се малко , с какво е пълно цукалото и колко плътно един до друг са материалите , в никакъв случай не е като да го напълниш с бетон !!!

П.С. : Може да не съм си направил подпис като твоя , но и аз когато давам мнения и съвети ,не обикновено , ами със сигурност съм ги използвал в практиката !

Тема "Задигане на тоалетна чиния?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: