Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Имам положен камък за борд мраморизиран варовик от 1 година. Положението след зимата е зле. Импрегниран е но явно прониква вода в него и като замръзне направо го унищожава и падат парчета от него.
Търся качествено решение на проблема.
Лак за камък или яхтен лак? Някаква химия която заздравява и запечатва.
Трябва да е нещо трайно защото са 200лм и няма как всяка година да се обслужва да не говорим, че има монтирани парапети които правят работата двойно по трудна. Китосване и импрегниране беше направено непосредствено преди монтажа на парапети и за 4-5 месеца няма и помен от това импрегниране говорим за качествени импрегнанти за съжаление се предоверих и не погледна, но казаха че е най скъпият на пазара.
plamen6703 - майстор
Ползвам и съм доволен от това http://www.orgachim.bg/bg/produkti/za-d ... ak-17.html мажа с валяк и след няколко дни минавам отново по същият начин с валяка. Гледам, че около три години ме е изкарало, но тази година ще трябва да го минавам отново. Като ми поставяха камъка ми предложиха от фирмата да ми го импрегнират, но отказах, защото знаех какъв ще е резултата. Като беше нов го минах на три пъти през няколко дни... Сигурно има много други възможности... при мен по този начин изкара три години...
cvettomirr - специалист
Здравейте, пуснете снимка да погледна за какво става на въпрос. Занимавам се с камъни от много години, сигурни ли сте че не е технически камък(изкуствен) каква е дебелината му. Ако е варовик не би трябвало да е толкова зле положението може да зеленее от водата но чак да се рони... другия вариянт е да са ви пробутали смотано качество с пукнатини и като влиза вода и го пръска. От варовиците има много видове, от страшно добро качество до пълен боклук.
cvettomirr написа:
Здравейте, пуснете снимка да погледна за какво става на въпрос. Занимавам се с камъни от много години, сигурни ли сте че не е технически камък(изкуствен) каква е дебелината му. Ако е варовик не би трябвало да е толкова зле положението може да зеленее от водата но чак да се рони... другия вариянт е да са ви пробутали смотано качество с пукнатини и като влиза вода и го пръска. От варовиците има много видове, от страшно добро качество до пълен боклук.
Камъка е египетски мраморизиран варовик,т.е 50 на 50 мрамор и варовик . Цената му е 50лв лин метър не е супер евтин. Снимка тук май не може да се качва без да е на сървър. Може по е-мейл?
Горният лак променя ли цвета- на мен ми трябва наистина качествено решение на проблема на 2 години пак не е вариянт не ми се робува цял живот само на тази позиция от къщата.Дебелината му е 2см стандартно.
plamen6703 - майстор
Горният лак не променя цвета и върши добра работа, не са две години, а са три и до есента като повторя упражнението отново, ще станат почти 4 години... За камък, който е изложен целогодишно на външните атмосферни условия и вали,вее и духа върху нещо, това е напълно достатъчно като време на издържливост. Всяко нещо си иска поддръжка, а иначе и аз ще се радвам да намеря нещо по-качествено и да кара години наред без да се сещам да го поддържам, но освен някой да ми го обещае като качество друго не очаквам :-D

Тема "Проблем с камък на борд" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: