• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
torbalan - Дървен философ
radius написа:
Аз моя го зазидах само с кълчища след 2 седм. надуване на 8бара ( водопровода е 3-3,5).
Това с лепилата ми изглежда много примамливо, все не посмявам да пробвам.
А конеца как върви - за 1 цол да не свърши след 2-3 връзки.
Откакто пробвах тефлонова лента - спрях да ползвам калчища. Никога не съм успял да направя свясно съединение с калчища :)

Като видях какво е течен уплътнител - спрях да ползвам тефлонова лента...

Пробвай, заслужава си. Около 4 - 5 лева са малките разфасовки по железариите.
Мажеш, стягаш до упор (няма нужда от много сила), изчакваш колкото пише в упътването и си правиш пробата... :)
ivo_steel - специалист
Калчищата ,ако са качествени ,като едно времешните, са много по-добър и сигурен вариант от тефлона ,защото ,ако се случи леко просълзяване след първоначална свръзка , те се раздуват и уплътняват , докато тефлона няма тази функция ....Но пък при по-"нежни" и тънкостенни елементи , с калчища може да се предизвиква спукване на дадения елемент при затягане !
ivo_steel - специалист
kdobrev написа:
Здравейте,
Гледах това видео http://www.misiamoiatdom.com/299-%D0%B2 ... 1%82%D0%B0 и там са завили в металните отвори на смесителя метални към полипропилен части и после директно лепят това към тръбите. Обаче това не ми се струва ОК, защото ако не съм намотал тефлоновата лента както трябва може да прокапе и ще трябва да режа тръбата. Изобщо не ми харесва идеята да свързвам постоянно смесител. Как е правилния начин да се прави?
Може да се направи с холендерна връзка и по този начин ,ако прокапе ,винаги можеш да го развиеш , без да се налага да режеш тръбата !
radius - майстор
Това пък е най-лошия вариант с холендъра.
Торбалане и аз ползвам само тефл. лента, но по изключение предвид отговорността на връзката под мазилката, ползвах кълчища.
kdobrev - специалист
Добре, благодаря много, ще го направя с течен уплътнител. А с какъв материал да замажа тръбите? Каналите за тях са направени в стена от тухли и хоросан. Иска ми се нещо по-слабо от теракол. Чудех се за полиуретанова пяна?
torbalan - Дървен философ
Със същия материал, с който е измазана стената...
  • 1
  • 2

Тема "Как се слага смесител за вграждане на полипропиленови тръби" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: